20. kapitola (pp) příjezd

25. listopadu 2007 v 16:53 | pasu - Pavla |  Harry Potter a Poslední potomek
Opravdu se omlouvám, že jsem dlouho nic nenapsala, ale mám takové blbé období. Psychika mi dává zabrat. Spím v průměru asi dvě hodiny denně a ještě je před vánocemi, takže teď nebudu mít moc času, protože mám každý víkend minimálně jeden koncert anebo nějakou akci se skautem. Další bude minimálně za čtrnáct dní, protože příští týden mám v pátek mikulášskou se třídou, kterou pořádáme pro šesťáky, v sobotu mikulášskou se skautem, kde si vyšvihnu jednu malou roličku a v neděli koncert se sborem. Ale to vás nezajímá, takže se stáhnu a přeju pěkné počteníčko. Kdy jste tu nechali jeden maličký komentík byla bych vám vděčná, protože to je to co mě drží nad vodou a kvůli čemu jsem s těma svýma blábolama ještě nesekla.
Pasu -Pavla
20. kapitola Příjezd
"Máš už sbaleno?" zeptala se Ginny Hermiony, která ji evidentně nevnímala. "Halo, země volá Hermionu. No tak Hermiono." Zamávala jí rukou před obličejem.
"Co se děje?" vyjekla, když se probrala z transu.
"Ale nic, jen na tebe asi 10 minut mluvim a ty mě vůbec nevnímáš, už zase si přemýšlela, o tom mim imbecilním bratříčkovi? Co na něm proboha vidíš?"
"Tvůj brácha vůbec není imbecilní, je nap…" začala se Hermiona rozplývat.
"Ježiši, přestaň, žádný básnění o Ronovi. Prozatím mi úplně stačí, když mi řekneš, jestli už máš sbaleno." Založila si Ginny ruce v bok a pak se znovu začala snažit zavřít kufr, který byl naplněn k prasknutí.
"Zatím ne." Usmála se. "Balit, už jo." Všechny věci, které si plánovala vzít s sebou, se zvedli, úhledně se složily a naskládali do kufru, který se nacházel pod postelí a ten se sám zavřel.
"Seš potvora, víš to?" zašklebila se na ní Ginny a sama namířila svou hůlku na kufr a s tichým balit se všechny její věci vyházeli, srovnali a zpátky narovnali do jejího zavazadla.
"nevim." Usmála se s nevinným úsměvem. "Vlastně, teď když jsi mi to řekla, tak už to vím." Obě dívky propukly v smích.
"Neměli bychom už jít? ZA deset minut máme být ve velký síni. McGonagalka se s náma chce rozloučit a prý má pro nás ňáky překvapení, říkal Harry. Ale uvidíme, co to bude. Nechtěl mi totiž nic říct." Zeptala se nevinně Ginn.
"To už je tolik? Jdem." Zhrozila se Hermiona a zamířila hůlkou na svůj kufr.
" Logomotor kufr." Vykřikly najednou a s kufry letícími před nimi, se přesunuly do společensky. Zde se k nim připojili Ron s Nevillem.
Ve vstupní síni se sešli už všichni soutěžící i se svým doprovodem. Kufry nechali ve vstupní síni a spořádaně se vydali, směr velká síň. První šla trojice Pete, Lenka, Nevill za nimi ostatní po dvojicích Hermiona s Ronem a Ginny s Dracem. Jako poslední šli učitelé. Velká síň zmlkla překvapením, protože dívky měli černé kalhoty s bílým topem a vlasy svázané do dvou uličnických culíků. Chlapci naopak měli bílé kalhoty a černé košile. Ale to nebylo to, co by studenty zaráželo, takový účinek mělo, když se obávaný profesor lektvarů odložil svůj pověstný černý rozevlátý hábit a oblékl se stejně jako jeho studenti, vlasy netradičně stažené do gumičky. Nejedné dívce se při pohledu na něj roztřásla kolena. Stejný účinek mělo i oblečení jeho kolegů, Harry ač oblečen stejně jako všichni ostatní, měl mírný výraz rodáka daný rozepnutým knoflíčkem u krku a rozcuchanými vlasy. Jane, který většinu času byla v hábitu a dlouhé sukni, měla teď kalhoty a žádného chlapce v síni nenechal pohled na ni chladným.
"Hm, hm" upoutala na sebe pozornost ředitelka.
"Ráda bych popřála našim reprezentantům hodně štěstí v soutěži. Myslím, že vaše příprava pomohla rozšířit vaše obzory a máte teď velké šance proměnit ji v úspěch. Vždyť jste tomu obětovali spoustu svého času. Jsem si jistá, že jste na toto mezinárodní klání dobře připraveni. Mám pro vás však ještě jedno překvapení. Bezprostředně po mistrovství budete ještě měsíc mimo školu. Strávíte jej na poznávacím pobytu. Místo a další informace vám řeknou na konci soutěže vaši vyučující. Jak jste si určitě všimli, tak je v cestovním neplánovaně i profesor Snape, který bude naše reprezentanty doprovázet spolu s profesory Potterem a Greenovou." Síní to zašumělo. Mezi hlasy se dali rozpoznat oslavné výrazy na to, že nebudou mít lektvary, přeměňování ani obranu."
"Dále bych vám," zvýšila hlas, aby na sebe opět upoutala pozornost Minerva. "chtěla představit suplující profesory." Musela na chvíli přestat, protože se síní ozvalo hlasité zaúpění. " Profesorka Samantha Brumbálová,bude po dobu tří měsíců rozdávat známky a znalosti v přeměňování." Sam se zvedla a i přes hlasitý potlesk bylo slyšet. "Tys věděl, že měl Brumbál dceru? To je hezká baba co? Myslíte, že někoho má?" Pod pohledem McGonagalky se celá síň opět uklidnila, aby mohla pokračovat v představování.
"Dalším učitelem, kterého vám mám tu čest představit, je suplující profesor obrany proti černé magii, Sirius Black."
"Cože? TEN Sirius Black? Ten vrah? Ten co zradil Potterovi, má učit v Bradavicích? Ten, který se díky černý magii dostal z Azkabanu má učit obranu proti ní?"
"Ticho prosím. Sirius Black byl ministerstvem zbaven všech obvinění v plném rozsahu a jsou důkazy, že strávil 12 let v Azkabanu bez řádného soudu a ten, kdo je zodpovědný za smrt Potterových není on, ale Peter Pettigrew, kterému byl před třemi týdny dán mozkomorův polibek. A třetím profesorem, který se do vás bude snažit nalít nějaké vědomosti je Anett Snapová, na kterou zbyli lektvary."
Velká síň jako už dnes po několikáté opět zašuměla. "Myslíte si, že je to Snapova dcera? Podle mě spíš vnučka, Neblbni, to bude jeho sestra. No může to bejt i jeho manželka, i když pochybuju, že by si taková kočka vzala dobrovolně toho zavšivenýho netopýra."
"Popřejme tedy naší výpravě hodně štěstí a můžeme jen doufat, že nám neudělají ostudu." Celá škola je šla doprovodit k jezeru, kde na ně čekal kočár.
"Letíme Kočárem, protože nám Britské ministerstvo nechtělo dovolit, prý je to nebezpečné. A tam vám také ještě vysvětlíme pár věcí." Odpověděl jim na nevyřčenou otázku Harry. Všichni se "nalodili"a tesrálové se vznesli a když se podívala Ginny z okýnka viděla Bradavice, jako malý hrad dětské stavebnice.
"Takže ohledně programu a učení. Souboje a Přeměňování budou probírat během celého mistrovství. Na lektvary je vyhrazeno vždy 6 hodin týdně, podle toho jaké zrovna budou skupiny. Hodnocení obrany, přeměňování i lektvarů nebude jen na oficiálním kolbišti, ale body se budou rozdávat i na vyučovacích hodinách. Teď už vám můžeme říct i překvapení. Po celou dobu bude probíhat turnaj ve famfrpálu." Vysvětloval klidně Severus, když mu do toho Ron skočil.
"To nemyslíš vážně, že ne?" zařval Ron, až Hermioně, která byla opřená o jeho hruď, zahučelo v uších.
"Naprosto vážně pane Weasley a zatím jsem si nevšiml, že bychom si mi dva tykali. I když se to tak vezme, není to tak špatný nápad. Někdy ti to dokonce i myslí Rone."
"Teď to byl Ron, kdo koukal s očima vykulenýma, což si vysloužilo smích po celém kočáře.
"Ale vždyť nemáme tým."
"Vážně."
"Jo."
"Kolik vás tu je?"
"7"
"Kolik je potřeba hráčů do plnohodnotného týmu."
"7"
"Už?"
"Ne"
"Tak ještě jednou. Kolik je potřeba hráčů v týmu?"
"7"
"Kolik je vás?"
"7"
"Pořád nic?"
"JO aha." Plácnul se do čela už za značného smíchu celého osazenstva.
"Ale já nelítám. Neumím to, mám strach z výšek. Nemohl by místo mě Harry, vždyť je věkově s námi" ozvala se zoufalá Hermiona, na koštěti neseděla od prvního ročníku, kdy si při druhé hodině vyvrkla kotník při sesedání, potom se tomu úspěšně vyhýbala.
"to by nemohl"
"Ale."
"Harry už v jednom totiž je."
"Cože?"
"Učitelé budou také hrát, mají svůj vlastní tým."
"Tak to jsme namydlený."
"Proč myslíš?" ozval se Draco, který se věnoval Jane a tuto debatu moc neposlouchal.
"Tys nás neposlouchal co?"
"Ne."
"Je to vidět. Právě se snažim vysvětlit svoji antipatii ke koštěti a výškám."
"Neboj, to bude dobrý. Uvidíš, že to není tak strašný."
"Tomu bych moc nevěřila."
"Tak to vyřešíme potom, teď dál." Vzal si slovo opět Snape.
"Učení bude probíhat stejně jako na školách. Učitelé budou pro každou skupinu jiní. Bude to pěknej záhul jak pro nás tak pro vás. A řeknu vám, budu rád, až to všechno skončí."
"To si stěžuješ… ee… te docela brzo." Ozval se Nevill.
"Díky tomu přeřeknutí se na něj otočili pohledy většiny přítomných."
"Myslím, že jim to říct můžeš, stejně se to jednou dozví, a když už si to nakous." Odpověděl na jeho zoufalý pohled profesor lektvarů.
"Asi jo. Asi bych vám měl říct, že profesorovi tikám, protože je to můj táta."
"Cože?" vyhrkli prakticky všichni najednou.
"Nešťourejte se v tom, vemte to jako fakt."
"Jak jste na tom s tím předváděcím projektem?" snažil se odvést řeč Harry, protože se mu nelíbily ty zkoumavé pohledy. Slova se ujala Hermiona, které se objevili v očích takové zvláštní jiskřičky, které dosud postrádali. Tohle byla její parketa.
"Snad to máme všechno, chybí už akorát pár úprav, doufám, že to máme všechno dobře. Je tam totiž pár informací, které jsou pouze z jednoho zdroje, takže nejsou dostatečně ověřené. Je toho asi 50 svitků pergamenů. Z nichž je 43 textu a ty zbývající nákresy pozic…"
"Stačí, stačí." Zarazila ji Jane. Když se nadechovala k pokračování.
"Tak to vypadá, že za projektové zpracování musíme dostat zaručeně nejvyšší počet bodů. Dobrá práce Hermiono, předpokládám, že je to hlavně tvoje zásluha" Usmál se na ní Severus.
"Hermiona zčervenala, takovou chválu od nerudného profesora nedostává jen tak někdo.
Zbytek cesty probírala Ginny, která ležela hlavou v Harryho klíně s Harrym a Ronem famfrpálovou strategii. Pete s Hermionou, která byla ve stejné pozici jako Ginn, jenže na Ronovi si povídali se Severusem. Nevill si tiše povídal s Lenkou a Jane usnula Dracovi v náručí a on sám se občas zapojil do famfrpálové debaty, výsledkem bylo. Že se jakž takž dohodli na obsazení postů. Chytač Draco i pře jeho protesty, brankář Ron, střelci Ginny, Hermiona, Lenka a odrážeči Nevill a Pete.
"Už jsme tady." Upozornil ostatní Harry, když se podíval z okna a uviděl skalní masív, za kterým se nacházel institut. Když přistáli, bylo vystupování celkem komplikované, protože nakonec veškeré ženské osazenstvo navštívilo zemi snů. Klukům je bylo líto budit, tak je vzali do náručí a odnesli je prozatím kousek od kočáru, kde na ně čekal Bartolomeus.
"Ahoj. Barte. Prosimtě, jak je to teď s ubytováním?"
"Nakonec, aby se nemuseli roztrhávat družstva, jste ve stejném apartmánu, jako předtím, akorát jsme trochu zvětšili pokoje, abyste se tam všichni pohodlně vešli." Usmál se na tu delegaci, která už celá vystoupila.
"Díky. Pojďte." Obrátil se na ostatní Severus a sám šel s Petem první, aby jim mohly držet dveře. Cestou budili menší pozornost, protože vypadali, tak, že mají větší tým, než dovolují pravidla.
Konečně se objevili u dveří k apartmánu, kde bylo psáno.
Pete otevřel dveře a všichni co nesli své partnerky, šli za ním. Všichni se zastavili úžasem. Pokoj byl celý v Bradavických barvách. Za tu dobu co zde nebyli (Harry, Jane, Severus) se hlavní místnost docela dost změnila. Harry se probral jako první a nesl Ginny do jednoho z pokojů následován ostatními. Když se vracel zpátky do hlavní místnosti, všiml si na jedněch dveřích menší cedulky.
Rozesmál se na celé kolo, čímž přivolal všechny, co nespali. Harry se málem potrhal smíchy, když na něj koukali, jako by se zbláznil- Nebyl schopen slova, proto pouze ukázal na tabulku.
Ostatní se k němu přidali, jen Draco na to koukal s mírnými rozpaky.
"Neboj Draco… nemám v úmyslu… chodit se svojí sestřičkou… Ale jako vtip… je to celkem dobrý… ne? Kdo na to proboha přišel? Pojďte radši něco zakousnout, mám celkem hlad." Konstatoval vysmátý Harry a všichni s ním souhlasili, proto se přesunuli do jídelny. Na stole je čekal oběd a nějaká složka nadepsaná jménem vlastníka. Draco tu svoji vzal do ruky, otevřel ji a těkal očima po písmenkách rychlostí kybernetické myšky. Když dočetl první stránku, hlasitě zaúpěl.
"Co je?" zeptal se s plnou pusou Ron.
"Tohle." Ukázal na desky. "Je náš denní plán. Ten kdo to vymýšlel, musí bejt psychicky labilní. Jen se na to podívej."
"Mně se to zas tak hrozný nezdá." Ozval se Pete od své složky.
"Můžu se podívat?"
Aniž by nečekal na odpověď, vzal si do ruky jeho složku, ve které vypadal rozvrh přece jenom přijatelněji.
"To není fér. My máme každý den šest hodin vyučování plus dvě hodiny týmové spolupráce. V Pondělí souboje jednotlivců, ve středu dua a v pátek týmové souboje. Sobota, neděle famfrpál, individuální famfrpálové tréninky v úterý a ve čtvrtek, kdo to vymyslel, není normální."
Ron vykulil oči jak tenisáky a začal se dusit, Nevill na tom nebyl o nic líp. Těmito výrazy rozesmáli Harryho a Severuse.
"Čemu se tak smějete?" utrhl se na ně Nevill.
"Pohledu na vás. Buďte rádi, že jste neviděli náš rozvrh, protože to by vám ty oči vypadli. Kolik je?"
"Půl pátý proč." Ozvalo se z pohovky.
"Měli bychom jít vzbudit holky." Podotkl Harry.
"Proč tak brzo? Vždyť ples začíná až za dvě a půl hodiny." Podivil se Pete.
"Uvidíš, že nás ještě sprdnou za to, že jsme je nevzbudili dřív." Mrkl na něj a šel vzbudit Ginny. Ihned se k němu připojili Draco a Nevill a chvilku po nich šel Ron, který ještě dokousával poslední sousto.
Draco se přiblížil k Jane. Vůbec se mu ji nechtělo budit, vypadala ve spánku, tak křehce, zranitelně. Lehce ji políbil do vlasů. Jane se protáhla a políbila jej. Ten si k ní lehl a chytil kolem pasu. Jane se mu probírala ve vlasech. Když se jejich rty rozpojili.
"Kolik je hodin?"
"Ani za dvě a půl hoďky začíná ples."
"Co? Už?" Jane se rychle posadila, zamotala se jí hlava, a kdyby ji Draco nezachytil, tak by ulehla zpět.
"Jane, je ti něco?" strachoval se Draco.
"Nic, je to v pohodě, jen se mi trochu zamotala hlava. To je dobrý."
"Neměla bys zůstat v posteli?" strachoval se.
"Ne, sednu si pomalejc a bude to v pohodě."
"Nechceš pomoci s oblékáním?" usmál se šibalsky.
"Ani ne." Usmála se. Políbila ho a pomalu ho vytlačovala z postele.
"To nemusela, stačilo říct, ať vypadnu slovně. Ale shazovat mě." Zatvářil se ublíženě.
"No jo, broučku, pojď se." Políbila ho "Prosím odejdi."
Jane ho doprovodila ke dveřím a u dveří do ostatních pokojů stáli ostatní holky, pokynula jim, aby šli i se všemi věcmi k ní do pokoje, že se obléknou a nalíčí u ní.
Kluci zatím v obýváku hráli šachy, řachavého Petra, tchoříčky. A asi hodinku před začátkem se od jejich skupinky oddělili Harry se Severusem a na něčem se dohadovali. Po dalších třech sériích tchoříčků se začali i kluci připravovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 25. listopadu 2007 v 17:16 | Reagovat

Výborná kapitola, se moc těším na další.

PS: Mně z toho blogu hrábne...

2 katy.kate katy.kate | 25. listopadu 2007 v 17:23 | Reagovat

pěkný!

3 werusenka werusenka | Web | 25. listopadu 2007 v 18:00 | Reagovat

moc se povedla  těším se na další. Líbí se mi vaše povídky. chtěl abych se zeptat jestli bude někdy v brzké době pokračování k Návratu???

Holki můžu si vás dát do odkazů????

4 jana jana | E-mail | 25. listopadu 2007 v 18:53 | Reagovat

super piš dál

5 Lucy Lucy | 25. listopadu 2007 v 18:55 | Reagovat

ta kapitola se mi moc líbí akorát nemůžu přečíst to co je za Jane Green jak je na pokoji s Harrym

6 Kačenka Kačenka | E-mail | 25. listopadu 2007 v 20:00 | Reagovat

johou supr kapitolka, těšim se na další kde určitě bude popisování štů holek:)  doufám že budou i fotky:)

7 Wigy Wigy | 25. listopadu 2007 v 20:12 | Reagovat

Wow, moc pěkný....=oD

8 pasu - Pavla pasu - Pavla | E-mail | Web | 25. listopadu 2007 v 20:36 | Reagovat

omlouvám se za znmenšeninu, má tam být bud. Potter

Werussenka: klidně můžeš. K návratu už je skoro napsaný, lépe řečono byl. tátův notebook, kde to bylo všechni napsaný je v opravně a já nevím, jestli tam potom vsechny dokumenty mít budu, takže se nech překvapit

9 pasu - Pavla pasu - Pavla | E-mail | Web | 25. listopadu 2007 v 20:38 | Reagovat

kaci, kdyz mi je pomuzes najít, budou i fotky. to víš já budu jak ten krteček

10 soraki soraki | 26. listopadu 2007 v 7:43 | Reagovat

Mooc pěkný, přiznávám, že zž jsem se nemohla dočkat a už teď se těším na pokračování :-D

11 MarS MarS | 26. listopadu 2007 v 9:20 | Reagovat

pekna kapitolka. malinko mi pripadalo, ze moc nenavazuje na tu predchozi, ale libila se mi :-)

skoda, ze jeste porad nejsi v pohode a podle toho kolotoce co jsi popisovala se ani nedivim - nemas toho trosku moc? btw nebylo to nezajimavy - v jakem sboru a roli v nem ucinkujes? :-)

12 Kaitlin Kaitlin | Web | 26. listopadu 2007 v 16:32 | Reagovat

Super kapitolka..=D Opět povedená, jen jsem su musela přečíst i tu předchozí, protože jsem něco málo z děje zapomněla..=D Holt jsem sklerotik. Ale jinak fakt super..=D

13 mářííínka mářííínka | Web | 26. listopadu 2007 v 22:03 | Reagovat

skvele jako vzdy

14 Mozkomor Mozkomor | 27. listopadu 2007 v 17:19 | Reagovat

Hele, proč mi to nešlo včera okomentovat?

Je to skvělá kapča, trochu mě zdržel ten první obrázek, jelikož jsem text za ním prostě vypustil...

Moc se mi líbilo to, že si všechno vyřikali aaže Nevill svýho taťku přijal.

Doufám, že další kapča bude zase co nejdřív:-)

15 Pád´o - girl Pád´o - girl | E-mail | Web | 27. listopadu 2007 v 17:24 | Reagovat

suprový!!!!

16 silvinka silvinka | 28. listopadu 2007 v 7:15 | Reagovat

nádherná kapitolka

17 Jirimon Jirimon | E-mail | 27. prosince 2007 v 16:55 | Reagovat

Jo bezva kapitola.Cˇekáme na další.

18 Kiksa Kiksa | E-mail | 27. ledna 2008 v 14:04 | Reagovat

To je bezvadni ale co takhle pokracko ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama