Přípravy na ples

13. května 2007 v 20:00 | pasu-Hanka |  Splněné přání
Tak a je tu další kapitolka! Konečně jsem se dokopala k tomu, abych ji dopsala, tak doufám, že to oceníte =) doufám, že se vám i přes ten konec bude líbit a KOMENTUJEM, KOMENTUJEM. Chtěla jsem ji sem vložit až zítra nebo až v úterý, ale nakonec jsem se slitovala a tak ji tady máte. Takže konec řečí a vzhůru do čtení! Pasu-Hanka
Přípravy na ples
Blížil se konec října a s ním i oslava ke svátku všech svatých. Všichni už si zvykli na Remusův nový vzhled, jen Zmiozelští měli stále nějaké narážky a tvořili si vlastní, negativní teorie na téma: Jak přišel Remus Lupin k tak pohledné tvářičce. On sám si z toho nic nedělal a tvářil se jako by se nic nedělo. Prostě normálka.
Holky po něm neustále pokukovaly tak, jak Kate předpokládala, ale on si jich nevšímal. Na první pohled byl sice jiný, ale jeho povaha zůstala stále stejná, i když už byl o dost veselejší. Ještě ten den po úplňku napsal dopis svým nepravým rodičům, dalo by se říct pěstounům, kteří z toho měli samozřejmě ohromnou radost, i když tomu nejdříve nemohli uvěřit.
Na svátek všech svatých se měl konat takový větší ples, na který měli být pozváni i rodiče studentů. Už měsíc dopředu všechny dívky plánovaly, co si vezmou na sebe, jak se nalíčí atd. Jen dvě si s tím nedělaly hlavu a užívaly si volného času, který jim byl dopřán - Kate a Lily. Všechno už si dávno promyslely a nezabralo jim to ani deset minut. Rozhodly se, že si šaty jednoduše vyčarují, make-up také nebude žádný problém a doplňky už vůbec ne.
Jelikož na ples měli přijet i Siriovi rodiče, z čehož on sám nebyl dvakrát nadšený, připravovala se Kate hlavně duševně. Nebyla pravda, že by je nechtěla poznat, ale to co slyšela z vyprávění, různých báchorek a klepů se jí vůbec nezamlouvalo. Chtěla být ten večer ve své kůži a to ať se děje cokoli.
Podobně na tom byla i Lily. Její rodiče sice nepřijedou, protože mají hodně práce, ale James si umínil, že ji představí své mámě a tátovi za každou cenu. Byla tomu ráda, ale nervozita v ní by se dala krájet. Chtěla na ně zapůsobit, ale zase nechtěla vypadat jako nějaká modelka nebo Barbie. To fakt ne. Rozhodla se tedy následovat Katina příkladu a prostě být sama sebou...
Nastal den D. Zbývaly dvě hodiny do příjezdu rodičů a začátku plesu. Nervozita byla znát na každém studentovi, dokonce i Jamesovi spadl hřebínek. Se Siriusem se připravovali necelých deset minut, zatímco Kate s Lily na tom byly úplně jinak....
"Kate! Máš tu formuli?!" zeptala se jí nervózně Lily, která stepovala po místnosti sem s tam.
"Moment.....Ha! Mám ji!" vykřikla radostně a vytáhla z kufru kus pergamenu. Jejich dvě spolubydlící pobíhaly po pokoji a snažily se o to, aby vypadaly co nejlépe, takže si Kate ani Lily vůbec nevšímaly, za což jim byly obě dívky neskonale vděčné.
"Seš si jistá, že to bude fungovat?" ujišťovala se zrzka a křečovitě svírala hůlku.
"Už si někdy viděla něco, co by se mi nepovedlo?" Lil nesouhlasně zakroutila hlavou "No vidíš! A navíc sme to zkoušely, takže se uklidni a pojď mi pomoct." Kate vstala, stoupla si doprostřed místnosti a natáhla hůlku před sebe. Lily přišla k ní, svou hůlkou překřížila tu její, nutno podotknout, že obě mířily na zem a ne na sebe, a pak chytla druhou rukou Kate za její volnou ruku.
"Můžem?"
"Jasně."
"Fajn. Tři... dva... jedna... teď." Odpočítala Kate a pak obě začaly předčítat z kusu pergamenu :
"Facesso opinio opinio facesso facesso opinio opinio facesso!" z jejich hůlek vyšlehly modré paprsky světla a v zápětí před oběma dívkami ležely dvoje šaty. Pro každou jedny. Byly přesně takové, jaké si je dívky představovaly. Jednoduché, elegantní, nádherné. Na nic nečekaly a začaly se oblékat, líčit a česat. Kate nejdříve učesala Lily, nalíčila ji, a pak si to prohodily. Když skončily, tak vypadaly obě opravdu úchvatně.
Lily měla ohnivě červené vlasy sčesané do elegantního drdolu na temeni hlavy a pár pramenů, které jí Kate naschvál nechala splývat mimo něj měla natočených, takže tvořily nádherné prstence. Na krku jí visel stříbrný řetízek, který dostala od Jamese a na uších dlouhé náušnice, také stříbrné. K šatům si ještě vykouzlila světlounce zelené páskové střevíčky na vyšším podpatku a mohla vyrazit.
Naopak Katiny vlasy Lily sčesala do trochu divočejšího drdolu, který doplňovaly malé skřipečky ve tvaru motýlků a stejné barvy jako šaty. Podobně na tom bylo i líčení. Tmavě fialové oční linky a světlejší oční stíny poukazovaly, stejně jako účes, na energičnost a zároveň i půvab hnědovlasé dívky, která zvolila podobné náušnice jako Lily s tím rozdílem, že zhruba v prostředku jejich délky byly nevlečeny 3 světle fialové korálky. Její obuv, respektive světle fialové páskové střevíčky na vyšším podpatku, výborně ladila k jejím šatům. Byly obě opravdu kouzelné.
Už jim zbývalo pouze půl hodiny a tak se rozhodly, že půjdou za klukama, kteří na ně měli čekat ve společenské místnosti. Na obou dívkách byla znát nervozita, ale snažily se to skrýt a chovat se tak, jak chtěly - přirozeně.
"Hodně štěstí." Popřála Kate Lily a pokusila se o povzbudivý úsměv, který se jí kvůli nervozitě vůbec nevydařil. Zanechala tedy pokusů kamarádku povzbudit a místo toho ji objala.
"I tobě." Šeptla Lily. "Měli bychom jít." Prohlásila po chvíli. V pokoji už byly sami, protože jejich dvě nafoukané spolubydlící už odešly za svými partnery, a také už za chvíli měli přijet rodiče a hosté.
"Dobře." Kate se zhluboka nadechla a vyšla ven ze dveří a hned za ní Lily. Pod schody vedoucí do dívčí ložnice na ni počkala, protože nechtěla vejít do společensky sama a ještě ke všemu první.
"Fajn. Nádech.... výdech.... nádech.... výdech... Můžeme?" obrátila se na Katie Lily, která jen nepatrně přikývla, protože měla pocit, že pokud by promluvila, musela by navštívit toaletu. Lily se tedy odhodlala a sešla zbylých pár schodů do společenské místnosti. Raději se přidržovala zábradlí, jelikož se jí samou nervozitou začaly podlamovat kolena. Jakmile vešla, nesmírně se jí ulevilo, protože ve společence skoro nikdo nebyl až na pár studentů, kteří si jí vůbec nevšímali, jelikož byli zaneprázdněni sama sebou nebo svými partnery a partnerkami.
James se Siriusem tu ještě nebyli a tak se dívky rozhodli, že na ně počkají u krbu, na jejich oblíbeném místě. Nervozita už z nich pomalu mizela a obě se začaly nevzrušeně bavit o nadcházejícím večeru, škole atd.
"Sakra, kde jsou?!" vztekala se Kate, jelikož už jí to čekání lezlo na nervy
"Já nevím, třeba... A hele už jsou tady!" zaradovala se Lil a podívala se ke schodišti, po kterém právě sešli všichni Poberti kromě Petera, který už dávno čekal na své rodiče ve vstupní síni a něčemu se zvesela smáli.
"Jak to jen dělají?" šeptla ke své kamarádce Lil
"Co?"
"No to, že jsou tak klidní."
"Tak se jich zeptej."
"To tak. Přece Jamesovi nepřiznám, že jsem rozklepaná jak nějaká seniorka!"
"No tak se jich na to zeptej až po plese."
"Máš recht.... Hele to jsou tak slepý, že nás neviděj, nebo nám to dělaj naschvál?" zakabonila se Lil a hodila po Katie tázavý pohled
"Tipuju možnost číslo jedna. Vždyť se na nás podívej, já bych se taky nepoznala." Ušklíbla se Kate. Její tmavě fialové šaty perfektně zvýrazňovaly její křivky a od pasu směrem dolů se postupně rozšiřovaly. Tenká ramínka byla zdobena malými lesklými kamínky a na zádech se vyzývavě křížila.
Celkově byly jednoduše střiženy a po levé straně byl stejně jako na Lilyiných šatech dlouhý rozparek, sahající až do první třetiny stehen, se šněrováním, jež končilo asi v polovině jeho celkové délky. Šaty dosahovaly pár milimetrů nad zem a dolní lemy zdobilo jemné bílé hedvábí, které bylo i pod rozparkem a dávalo tak iluzi, že má dívka pod tmavě fialovými šaty ještě jednu hedvábnou sukni bílé barvy.
Lilyiny šaty měly sněhově-bílou barvu, s vázáním na krk a "véčkovým" jemně zdobeným výstřihem. Dlouhé byly až na zem, ale zase ne tak, aby je tahala po zemi a zakopla o ně. Prostě tak akorát. Po pravé straně se táhnul dlouhý rozparek končící v polovině stehen a jinak měla Lily holá záda. Šaty měly celkově hladký a hedvábný vzhled, jen na přední straně byly mírně, ale nádherně vyšité různé ornamenty a zdobené různými světlounce zelené korálky a flitry.
"No jasně, ale snad vědí, s kým jdou na ples ne?" zamračila se Lily a netrpělivě zkřížila ruce na prsou.
"Třena jim to ještě nedošlo." Usmála se Kate a pak se spolu se svou kamarádkou rozesmála, čímž si přilákaly pozornost více lidí, kteří nemohli pochopit, jak jim právě teď může být do smíchu, ale také Pobertů. Ti jakmile je uviděli ztuhli a uchváceně si je prohlíželi.
"Ahoj holky." Pozdravil Remus, který se vzpamatoval jako první a dloubl loktem do Siriuse a Jamese, aby se už taky vzpamatovali.
"Sluší vám to." pochválil je, vykašlal se na kluky, jelikož poznal, že s nima nehne a přišel ke svým kamarádkám blíž.
"Díky Reme. Poslyš, tvoji rodiče přijedou taky?" zeptala se Katie zvědavě
"Ano, měli by přijet. Proč se ptáš?"
"To já jen tak. Znervózňujou mě totiž ty pohledy okolních čumilů a tak se potřebuju nějak odreagovat." Vysvětlila a znovu upřela svůj zrak na Siria, který stál stáje na jednom a tom samém místě a nepřestával si ji prohlížet.
"Jestli na mě budeš takhle čučet ještě o minutu dýl, tak se nedožiješ rána." Zasyčela Katie nebezpečně, protože už ji to nebavilo. Věděla, že jsou obě opravdu nádherné, ale kvůli tomu se snad jejich partneři nemuseli chovat jako by byly kus nějakého masa a oni dva hladoví tygři.
"Pro-promiň, ale ty..." koktal Sirius
"Co já? Já za nic nemůžu." Hájila se Kate a spiklenecky na Lily mrkla.
"To ne." Vyhrkl hned Sirius. "Já jen, že..."
"Víš co Siriusi. Řekneš mi to až se zase vrátíš zpátky mezi nás smrtelníky." Usmála se Kate
"Hej! Vždyť já jsem mezi živejma, tak co máš?!" ohradil se dotčeně Sirius a spolu s Jamesem, který očima stále visel na Lily, k nim přišel blíž.
"Před chvílí to tak nevypadalo." Odvětila Katie a provokativně se ušklíbla.
"Ehrm, myslím, že už bysme měli jít. Za deset minut mají přiletět kočáry." Vložil se do toho Remus a pobaveně se usmíval.
"Máš pravdu Reme." Přitakala Lily, chytla Kate podpaží a vytáhla ji ven ze společenské místnosti odkud se procházkovým tempem vydaly do vstupní haly, kde se mělo čekat na rodiny. Netrvalo dlouho a přilítli k nim Pobertové.
"A co my?! Nás tam jako necháte a sami si jdete užívat?" zamračil se naoko uraženě James a chytil Lily pevně kolem pasu, jako by se bál, že by mu mohla někam utéct.
"My vás tam nenechaly." Vypálila hned Lily a Kate se k ní přidala:
"Správně. To vy jste jen příliš pomalí a nezvládáte svoje emoce. Teda až na Remuse."
"Hahaha, on vás ten humor přejde dámy." Zašklebil se Siri a prudce si k sobě přitáhnul svou dívku.
"ÁÁÁ! Si normální?!" vykřikla vyplašeně a káravě se na něj zamračila. "Co kdyby se mi zvrtnul kotník ty génie?!"
"Hmm... to bys asi musela na ošetřovnu a přišla by si o ples." Řekl zamyšleně Sirius a dal jí ruku kolem pasu.
"No vidíš!" vypálila navztekaně dívka, ale jelikož viděla, že se všichni náramně baví zatímco se ona rozčiluje, tak toho nechala a uraženě od svého partnera odvrátila hlavu.
"No tak Kate, nemusíš se hned urážet. Vždyť o nic nejde." Pokoušel se si ji udobřit Sirius, ale tím svým přístupem ji spíš ještě víc naštval.
"Ehm... My asi půjdeme napřed." Ozval se James a spolu s Remusem a samozřejmě i Lily, zmizel v jedné ze zkratek, která vedla do jedné nepoužívané učebny nedaleko vstupní síně.
"Poslyš Kate," začal zdráhavě Sirius a stoupl si naproti ní. "Já... chtěl jsem ti dát tohle." Dokončil a podal dívce menší semišovou červenou krabičku. Zaraženě se na něj podívala a zvědavě nakoukla dovnitř.
"Eh-Siriusi." Vysoukala ze sebe překvapeně a prstem přejela po přenádherném stříbrném náramku, který jí daroval její přítel.
"Líbí se ti?" zeptal se s obavami Sirius, ale místo odpovědi ho pevně objala kolem krku a něžně políbila. Chvíli jen zaraženě stál, ale pak si ji k sobě pevně přivinul a začal ji rukou hladit po zádech při čemž ji oplácel láskyplné polibky. Když ucítila jeho rozpálené pátravé ruce na své kůži, neovladatelně se zachvěla a ještě více se k němu přitiskla, takže skoro nemohla dýchat. Jednou rukou mu zajela do vlasů a on polibek ještě prohloubil...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Karenka* *Karenka* | Web | 13. května 2007 v 20:01 | Reagovat

Aojisek u me je bleskowka tyk se zucastni ;o)

2 tabby tabby | E-mail | Web | 13. května 2007 v 20:52 | Reagovat

ty brdo to je napinavy jak ksandy uz se nemuzu dockat pokracovani !!!

3 Kačenka Kačenka | E-mail | 13. května 2007 v 21:15 | Reagovat

jj já taky!

4 Wigy Wigy | 14. května 2007 v 5:57 | Reagovat

Wow, tak myslím, že z toho plesu asi nic moc mít nebudou...=o)

Nádherná kapča=o)

5 Kaitlin Kaitlin | E-mail | Web | 14. května 2007 v 11:38 | Reagovat

naprosto dokonalá kapitolka..=)

6 Petrs Petrs | Web | 14. května 2007 v 16:40 | Reagovat

Hmmm dobrý,ale našla jsem tam chybu napřed tam máš napsaný že Peter čekal ve Vstupní síni a potom tam máš že šel s Remusem,James a Lily.Jo a chtěla bych vás poprosit ať změníte barvu písma,ta černá tam nejde vůbec vidět.

7 Petra Petra | Web | 14. května 2007 v 16:40 | Reagovat

Jéééééé já jsem si skomolila jméno já jsem Petra a ne Petrs

8 Mirka (Sibalka) Mirka (Sibalka) | Web | 14. května 2007 v 17:48 | Reagovat

Supeeeeeer...ale je zmyjozel nee zmiozel...kedy bude dalsi???

9 jirka jirka | Web | 17. května 2007 v 18:30 | Reagovat

hezká kapča mrkněte na muj blog moc lidí mě tam nechodí

díky

10 MarS MarS | 26. května 2007 v 12:02 | Reagovat

moc pekne a ten obrazek je opravdu nadherny, to jsi malovala Ty? :)

(jen mi prisel ten ocas a vlastne i kridla trosku moc velky v porovnani s telem)

11 Padfoot Padfoot | E-mail | Web | 30. května 2007 v 15:44 | Reagovat

super

12 Padfoot Padfoot | E-mail | Web | 30. května 2007 v 15:45 | Reagovat

další kapitola honem honem honem honem jinak se sblázdním z rovna v takovým zajímavým úseku honem

13 Tercza Tercza | Web | 30. května 2007 v 16:08 | Reagovat

skvely dalsi plsky!:) pls

14 Ifulda Ifulda | Web | 4. června 2007 v 19:58 | Reagovat

Nádhera, ale už by to chtělo další kapitolu! :-D

15 Čuky Baby Čuky Baby | 13. června 2007 v 19:41 | Reagovat

Napiš prosím tě co nejdříve další kapitolku.

16 Padfoot Padfoot | E-mail | Web | 15. června 2007 v 20:17 | Reagovat

honem dlaší kapitolu

17 marki marki | 17. června 2007 v 22:19 | Reagovat

Je to úžasné honem další kapitolku už se těším:-D

18 Hayddé Hayddé | Web | 27. června 2007 v 14:16 | Reagovat

uplná nádhera,paráda!!musiš v nejbližši době 100% přidat dalši kapitoly!

19 belatrix belatrix | 3. července 2007 v 21:00 | Reagovat

Honem honem pokráčko !!!!!!!!!!!!! Pls a co takhle Siriho sestřenice Bella ?

20 edrien edrien | Web | 7. července 2007 v 23:52 | Reagovat

No mně se tahle povídka moc nelíbí.....máě tam plno nejasností a prostě mě nějak nechytl děj. Daleko víc se mi líbí tvé ostatní povídky. Ty fakt stojí za to. A vsadím se, že její brácha je Remus=)

21 Hayddé Hayddé | Web | 15. července 2007 v 14:44 | Reagovat

héh,tuhle kapitolu čtu asi po  4 a je vážně skvělá..musiš rychle něco přidat,at vime,jakt o na tym plese dopadne...

22 Goddy Goddy | E-mail | Web | 30. července 2007 v 15:24 | Reagovat

nEBYLO BY POKRAČOVÁNÍ? plosííííííím O_O :)

23 Misha Misha | E-mail | Web | 9. srpna 2007 v 21:01 | Reagovat

plosiiiiiiiim pokracko!!!!!!!§plosim plosim smutne koukam....

24 Alishia Alishia | Web | 25. srpna 2007 v 17:10 | Reagovat

obludky, koukejte napsat pokračování! =o)

25 mářííínka mářííínka | Web | 6. září 2007 v 18:46 | Reagovat

uzasy ale honem pokracko prosim prosim jinak asi budu plakat

26 lady šann lady šann | Web | 13. září 2007 v 15:50 | Reagovat

haníííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí! Dej pokračovááááááááááááááááánííííííííííí!!!! Jinak ti zabavim sešit s povídkama a nebudeš mít kam psát!!!!!! závisláku!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama