22.kapitola (SM) - Ztráta

27. května 2007 v 13:59 | pasu-Hanka |  Stíny minulosti
Tak tu máte novou kapitolku, která je věnovaná Gigi. Konečně jsem se dokopala k tomu, abych ji dopsala, takže snad se bude líbit. Jinak to s 1.komentářem platí stále a další kapitolku očekávejte...eh...nevim, kdy :D
Přeji vám příjemné počteníčko. Pasu-Hanka
22.kapitola - Ztráta
Alex ležela na zemi, schoulená do klubíčka a usedavě plakala nad smrtí své milované babičky. Nevnímala okolí, nevnímala čas, nevnímala chlad, který jí zalézal pod kůži. Byla duchem úplně mimo, takže si ani nevšimla, že se k ní zezadu blíží nějaká temná postava.
"Ale, ale, ale..." promluvila posměšně a dívala se na truchlící dívku se znatelným opovržením a výsměchem. "...Copak se ti stalo?" Alex sebou prudce trhla, setřela si slzy a snažila se rozeznat ve tmě nějaké obrysy.
"Co tady chceš?" vyštěkla a postavila se. Poznala ho. Byla si jistá tím, že právě jeho zásluhou zemřela její babička. Chtěl se pomstít.
"Měla by sis dávat pozor na jazyk ty mudlomilko nebo špatně skončíš." Zasyčel jedovatě a pevně ji chytl za předloktí až bolestně sykla.
"A co mi uděláš? Vypíchneš mi oko hůlkou? Nebo na mě pošleš svého smrtijedského tatínka, tak jako si ho poštval proti babičce?" ušklíbla se kysele a vytrhla se mu, jelikož si její ruka žádala prokrvení.
"Kdepak. Jsou i daleko horší způsoby." Prohlásil tajemně, ale stále stejným ledovým tónem, který pro něj byl naprosto typický. "Už dlouho jsem si nepopovídal s tou šmejdkou Evansovou nebo s krvezrádcem Blackem. To bych měl asi napravit, nemyslíš?"
"Zkřiv jim jediný vlásek a budeš mít co dělat se mnou." Zasyčela vražedně a vyrazila k hradu. Bohužel se zřejmě jen tak nechtěl nechat odbýt a za malý okamžik ji doběhl a srovnal s ní krok, což mu nedělalo žádný problém.
"Tebe se nebojím. Co zmůže obyčejná umouněná holka proti mně?" zasmál se, ale jeho oči zůstaly chladné. Dívka si hůlkou svítila na cestu, jelikož už neviděla na krok a naprosto ignorovala nežádoucí osobu, která vedle ní kráčela a mlela cosi o čistokrevných rodech, Pánovi zla a všelijakých zbytečnostech včetně výhružek.
"...všichni do jednoho pochcípají, o to už se Pán zla postará. A abys věděla, jakej jsem hodnej, tak se pokusim zařídit, aby ta tvá šmejdská kamarádka zdechla mezi prvníma." Tak tohle už bylo moc. Ihned se zastavila a stahovala ho při tom z kůže svým nenávistným pohledem. Jak si vůbec může dovolit takhle mluvit o jejích přátelích a ještě ke všemu v její přítomnosti?!
"Zavři-už-konečně-tu-svoji-nevymáchanou-klapačku!" odsekávala jedovatě a při tom se k němu opatrně a hlavně pomalu přibližovala. Byla v takovém stavu, že by byla schopná ho i zabít, ale to nechtěla. Nechtěla aby zemřel tak náhle. Chtěla ho vidět trpět. Tak jako trpí ona kvůli němu, kvůli jeho rodině, která jí zničila život. Kvůli Voldemortovi, který jí vzal to, co tolik milovala. Pomstí se jim, všem.
"Jak to se mnou mluvíš?!" vyštěkl pohoršeně a v očích se mu nebezpečně zablýsklo.
"Řekla jsem ti abys sklapnul! Už mám plný zuby tebe, tvojí rodiny a těch dalších kreténskejch idiotů včetně toho debila Voldemorta! Slyšíš?! Nech si laskavě svoje rozumy pro sebe a dej-mi-pokoj!" zakřičela na něj a chtěla pokračovat, ale on jí to nedovolil. Udělal něco, s čím nepočítala.
Čekala všechno: nadávky, kletby, výhružky, násilí, ale ne tohle. Aniž by stačila cokoli udělat, prudce si ji k sobě přitáhnul a hrubě ji políbil. Nemohla se mu vytrhnout, byla ochromená a hlavně překvapená. A navíc ji držel příliš pevně. Po pár chvílích si uvědomila, co se vlastně děje a snažila se se mu vytrhnout. Marně.
Rozhodla se tedy použít násilí. Jelikož nemohla hýbat rukama, rozhodla se pro jednodušší řešení. Využila svůj dar... Malfoy se od ní najednou odtrhl a rychle uskočil nepřestávaje bolestně řvát. Měl popálené všechny části těla, kterými se jakkoli dotýkal hnědovlasé dívky. Takže byl vlastně popálený celý, a to pořádně. Alex po něm hodila ještě jeden nenávistný pohled a nasupeně odkráčela k hradu zanechávaje ho samotného v ukrutných bolestech...
...............................
"Kde máte Alexandru?" zeptala se Lily, která na ty dva - Jamese a Siriuse, čekala ve společenské místnosti společně s Remusem.
"Stalo se něco?" zeptal se Remus, když si všiml naštvaných výrazů svých kamarádů.
"Jo stalo." Vyštěkl nakvašeně James a pustil se do vyprávění...
Dva nebelvírští šestnáctiletí kluci běželi chodbami doufaje, že nepotkají někoho z učitelů, paní Norrisovou nebo školníka Filche. Nezastavovali se a udržovali stále stejné tempo. Museli najít svou kamarádku, která se právě dozvěděla o smrti své babičky. Měli o ní strach. Nechtěli, aby se jí něco stalo.
Vyběhli ven z hradu, obloha byla jasná, plná hvězd a bradavické pozemky osvětloval pouze měsíc, který už pomalu dorůstal do úplňku. Běželi tiše, nikdo je nemohl slyšet. Najednou se ale zarazili, jako když do nich uhodí. Vytřeštěně hleděli na místo, kde stála jejich kamarádka v těsném objetí s...Malfoyem?!
"Eh-vidíš to, co já Tichošlápku?" ujišťoval se James nepřestávaje sledovat tak podivnou dvojici. Nikdy by nevěřil, že to jejich kamarádka táhne právě s ním po tom všem, co jí provedl.
"Začíná se pěkně vybarvovat." Prohlásil Sirius nezvykle tvrdě, popadl Jamese za paži a táhnul ho pryč.
"T-to jako fakt?" dostala ze sebe Lily nevěřícně a vytřeštěně na oba chlapce hleděla.
"Jo." Odvětil stroze Sirius a probodával křeslo naproti němu vražedným pohledem, jako by za všechno mohlo jen ono. Nechápal, jak je mohla Alexandra takhle zradit. Celou dobu se jen přetvařovala a hrála si na nepřítelkyni Zmiozelu a hlavně Malfoye.
Měl na ni neuvěřitelný vztek. A nebyl sám. James na tom byl podobně, jen Lily se to moc nezdálo. Bylo jí divné, že by se takhle Alex chovala. Jako jediná si zachovala chladnou hlavu. Rozhodla se, že si s ní nejdříve promluví a zjistí, jestli to tak skutečně bylo...
Najednou se portrét odklopil a dovnitř vešla Alexandra a vypadala docela nabroušeně, což Lily ještě víc utvrdilo v její teorii, že to zřejmě nebylo tak, jak si ostatní myslí. Jenže kluci si viditelně ničeho nevšimli a hned na ni vystartovali. Teda pouze James se Siriem. Remus se držel dál a myslel si to samé jako Lily.
"Kdes byla?" zeptal se jí James a nesnažil se ani skrýt vztek ve svém hlase.
"Venku" odvětila tiše Alex, která si teprve až teď uvědomila, že zde není sama. Chtěla se co nejrychleji vypařit do ložnice, ale jakmile udělala jeden jediný krok, zarazila se, neboť na ni opět promluvili její kamarádi, tentokrát Sirius:
"A užila sis to tam?" ušklíbl se trpce a probodával ji tvrdým pohledem.
"Cože?" zeptala se nechápavě a zaraženě na něj civěla. Nechápala, proč s ní mluví takovým tónem, leda že....ale to je přeci nemožné, nemohli to vidět. Přesvědčovala sama sebe, i když podle jejich chování byla zřejmé, že mohli a vůbec se jim to nelíbilo.
"Ptal jsem se tě, jestli sis to tam užila. Sama s Malfoyem." zopakoval ještě jednou Black a Alex bylo jasné, že z tohohle se nevykroutí. Nevěděla, jak z toho ven, tak mlčela.
"Ale copak, ztratila si řeč?" protáhl posměšně James a sjel ji pohrdavým ohledem, což se pro změnu vůbec nelíbilo Lily, ale prozatím se držela stranou.
"Modrý klobouk se asi splet, když tě poslal do Nebelvíru. Taková typická zmiozelačka by přece měla bejt někde jinde, ne? Proč se nevrátíš zpátky do tvého milovaného Zmiozelu, hmm? V Nebelvíru je to přece pod tvou úroveň." Pokračoval Potter a Black pouze přikyvoval. Alex se na ně dotčeně podívala. Nemohla věřit svým uším. Jak jen tohle mohli říct?! Vždyť ona nenávidí Zmiozel z celého svého srdce a Malfoye snad ještě víc! Oči jí začínaly pálit a u srdce ji bodlo.
"Nevíš, jak to bylo, tak mě nesuď." Řekla tiše a jen stěží zadržovala slzy, které se jí draly na povrch.
"Že nevím?! Viděl jsem a to mi stačí! Nechápu, jak moh někdo jako ty skončit v Nebelvíru!" vyjel na ni nenávistně James, ale to už bylo na Alex hodně. Neměla sílu se bránit. Ta slova jí rvala srdce. Ještě jednou se na své kamarády smutně podívala a pak beze slova zmizela do dívčích ložnic.
"Tohle bylo hnusný." Hlesla Lily a lítostivě se sledovala mizející postavu své nejlepší kamarádky.
"Ještě se jí zastávej! Je to zmiozelačka, typická zkažená zmiozelačka! Kdyby se nám to alespoň snažila rozmluvit, ale to ona ne. Vypadá to, že je jí to úplně jedno. Vůbec jí na našem přátelství nezáleží!" rozkřikl se na ni Sirius a pak nasupeně odkráčel do chlapecké ložnice a v závěsu za ním James.
"Taky si myslíš to, co oni?" zeptala se tiše Rema a upřela na něj svoje smaragdové oči.
"Ne. Nemyslím si, že to bylo, tak jak si to myslí oni. Ale nevím to jistě, to nám může potvrdit jen Alex...možná bys měla jít za ní a zeptat se jí." Dodal po chvíli a odešel si taky lehnout. Ani Lily na nic nečekala a tryskem se odebrala do svého pokoje, ovšem za jiným účelem než si lehnou do postele a ponořit se do říše snů. Potřebovala si promluvit s Alex. A to neodkladně.
"Alex si tady?" zeptala se nejistě, když přešla k její posteli a nejistě roztáhla závěsy okolo jejího lůžka. Uviděla svou kamarádku, jak leží na posteli a hystericky pláče u svého malého psíka, který jí jen smutně sledoval. Byl už zase o kousek větší a o něco silnější, než před pár týdny. Zabořila obličej do jeho kožíšku a ještě víc se rozplakala. Jednou rukou drtila svůj polštář a druhou jemně hladila svého milovaného pejska po srsti.
Měla strach. Nevěděla, co s ní teď bude. Co až bude muset o letních prázdninách opustit Bradavice? Je ještě nezletilá, kam půjde? A co její přátelé? Věděla, že Malfoy nevyhrožuje jen tak. Jak jen je ochrání, když je jen obyčejná šesťačka bez rodiny, kdežto za ním stojí jeho aristokratická rodinka a banda tupých smrtijedů. Co si jen počne?
"Alex." Promluvila znovu Lily a jemně jí chytnula za rameno, aby na sebe upozornila. Alex sebou poplašeně trhla a setřela si slzy, aby lépe viděla.
"Lily?" zeptala se překvapeně, ale v zápětí opět posmutněla. "Přišla si mi taky ještě něco vyčíst?"
"Ne...Chtěla jsem se tě zeptat, jak to bylo s tím Malfoyem." Vysvětlila Lily, posadila se k dívce na postel a povzbudivě se na ni usmála.
"Za to jsem já nemohla!" vyhrkla hned Alex a pustila se do vysvětlování:
"Víš, jak jsem běžela pryč, tak jsem se dostala na nějakej most. A pak za mnou přišel Malfoy. Začal mlít něco o čistokrevnějch rodech, Voldemortovi a dalších kravinách. Já jsem na něj vyjela, protože si sem jistá, že to právě on poslal smrtijedy na mojí babičku, aby se mi pomstil a taky jsem mu to řekla. A...on...řekl něco v tom smyslu, že bych se k němu neměla chovat tak drze, protože by...moh by vám něco udělat, tak jako babičce. Já, mám o vás strach. Bojím se, aby se vám něco nestalo." Svěřila se jí a po tváři jí opět kanuly slzy.
"A ten polibek?" zajímala se Lily a pozorně jí naslouchala.
"Řekla jsem mu, aby mě nechal na pokoji, a vás taky. Že už mám všeho plný zuby. Jeho, Voldemorta a tak. A on...čekala jsem že na mě pošle nějakou kletbu nebo tak něco, ale on...vrhnul se na začal mě líbat. Byla jsem překvapená a až o pár chvil později mi došlo, co se vlastně děje. Chtěla jsem se mu vytrhnout, ale on mě držel příliš pevně, tak jsem ho popálila a utekla mu." Dodala a nadějně se na rudovlásku podívala. Doufala, že alespoň ona na ni nezanevře a pochopí to, když už ne kluci.
"Parchant jeden." Procedila Lily skrz zuby a vztekle zatla ruce v pěst. "A co kluci? Tebe nebudou poslouchat, ale kdybych se jim to pokusila vysvětlit...."
"To nemá cenu." Zarazila ji Alex smutně. "James i Sirius jsou tvrdohlaví jak mezci, nemělo by to smysl. Až bude správná chvíle, tak i oni poznají, že se mýlili. Třeba je to časem přejde, i když o tom pochybuju. Podle toho, jak se na mě dívali mě musej pěkně nenávidět. Nedali by mi šanci to vysvětlit, ani mě, ani tobě."
"Asi máš pravdu." Přitakala souhlasně Lily a povzbudivě se na ni podívala. "uvidíme, co se z toho vyvrbí....radši si už půjdeme lehnout. Je skoro jedna ráno." Usmála se a šla do své postele. "Dobrou Alex." Popřála jí a ulehla do své postýlky.
"Dobrou." Oplatila jí dívka a aniž by se převlékla, položila hlavu na polštář a než by stačila říct famfrpál, byla už tuhá...
Prosííííím zanechte alespoň kratičký komentářík...=o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

...

klik

Komentáře

1 Evulka Evulka | Web | 27. května 2007 v 14:00 | Reagovat

BLESKOVKA!!! http://evka007.blog.cz/0705/5-bleskovka

2 ZuziRůže ZuziRůže | Web | 27. května 2007 v 14:53 | Reagovat

No, super !!!

3 kikča kikča | E-mail | 27. května 2007 v 15:34 | Reagovat

Moc hezké!!!

4 Kaitlin Kaitlin | E-mail | Web | 27. května 2007 v 15:48 | Reagovat

nádherné..fakt krása..

5 kika kika | 27. května 2007 v 16:00 | Reagovat

krásnééééééééé JÁ CHCI  DALŠÍ JÁ CHCI DALŠÍ atd.

6 gigi gigi | Web | 27. května 2007 v 16:32 | Reagovat

supa kapča! už dlouho nebyla žádná... (na tebe) takže sem happy!

7 tatze tatze | Web | 27. května 2007 v 17:14 | Reagovat

dobrý

8 Peťula Peťula | Web | 27. května 2007 v 19:03 | Reagovat

Po dlouhé době jsem se dočkala další kapitolky.A abych pravdu řekla tak se to čekání vyplatilo.Je to krásná kapitolka.Fakt moc mě překvapila reakce Malfoye,čuměla jsem na to jak bacil do lékárny.Fakt super uz se moc tesim na dalsi.

9 MarS MarS | 28. května 2007 v 3:48 | Reagovat

hmmm panove se nam ponekud unahlili....

pekna kapitolka a rychle pridana :)

10 MarS MarS | 28. května 2007 v 3:50 | Reagovat

aha, tak zase az tak rychle ne, ale stejne se mi libila :)

mam v tom trosku gulas, v sobotu jsem precetl cele pasu.blog.cz :)

11 pasu - Pavla pasu - Pavla | E-mail | Web | 28. května 2007 v 6:17 | Reagovat

to marS : to se ti ani nedivim, my v tom obcas mame gulas taky, obvzlast, kdyz s hannkou probirame jak to bude dal a tak nevime jestli jsme tam ty informace uz dali nebo jeste ne:D

12 Padfoot Padfoot | E-mail | Web | 28. května 2007 v 15:05 | Reagovat

toho malfoye bych zabila

13 Arcona Arcona | 29. května 2007 v 5:00 | Reagovat

nádherný XD

14 Arjuska Arjuska | Web | 29. května 2007 v 14:34 | Reagovat

fakt pěkný co takle přidat další???

15 Flammea Flammea | Web | 30. května 2007 v 17:08 | Reagovat

krásný i když takový smutný. jsem zvědavá, jak se to holkám podaří srovnat

16 helwet helwet | 31. května 2007 v 20:51 | Reagovat

pěkný:)

17 Dark Dark | Web | 1. června 2007 v 12:24 | Reagovat

supa!! doufám že na to pokračování nebudem muset čeklat dlouho=))

18 Ylil Ylil | Web | 25. srpna 2007 v 14:57 | Reagovat

debil ten Malfoy!!! co si o sobě myslí...a teda to jak se zachoval James se Siriusem bylo dooooost hnusný, tohle bych do nich nikdy neřekla...myslela jsem že zrovna oni jí uvěří, že se prosttě na ní Malfoy vrhnul...NO je to síla a já jenom valim oči...jinak je to super...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama