14. kapitola - To není pravda

12. května 2007 v 18:16 | pasu - Pavla |  Harry Potter a Poslední potomek
Přidávám jednu trochu kratší kapitolku, má pouhých skoro 5 stránek ve Wordu, jak jsem slíbila ráda bych věnovala kapitolku Xmoně a stále platí, že kdo bude mít první komentík bude mu věnována kapitolka. Přeju příjemné čtení Pasu - Pavla
Harry se probudil dříve než jeho přítelkyně. Nebudil ji, jen ji pozoroval a přemýšlel.
"Jak to, že zrovna do mě se zamilovala tak krásná holka?"
"Dobré ráno, miláčku, jak dlouho mě pozoruješ?" zeptala se, když ho viděla s podepřenou hlavou, jak na ni upírá oči, ale e duchem mimo.
"Promiň co jsi říkala? Nějak jsem se zamyslel." Když viděl jak se tváří, políbil ji. Ginny se však neuspokojila a položila svou otázku znovu.
"Ptala jsem se jak dlouho jsi mě pozoroval."
"Aha, asi půl hodiny." Usmál se, byl rád, že se odhodlal k tomu se k ní vrátit.
"Kolik je hodin" zívla Ginny. Harry se podíval na kukačky, které vyseli za Ginny.
"A sakra." Zhrozil se. Políbil Ginny a oznámil ji. "měli bychom s sebou hodit za deset minut začíná vyučování. Já si říkal, že mejdan uprostřed týdne nebude to pravé ořechové." Pomohl jí vstát z postele a oba je kouzlem oblékl. Vzal ji za ruku a oba utíkali do Velké síně, aby něco snědli. Před velkou síní se rozdělili. Nikoho však neoklamali, každý měl svou teorii co se včera stalo.
Podobně rozcuchaně jako Harry s Ginny vypadali i Jane, Draco, Hermiona,a Ron. Ani Samantha, kterou Harry potkal, když kolem ní procházel ke své učebně nevypadala lépe. Černý pes, který ji doprovázel měl menší problém s koordinací pohybů a vypadal jako by se sotva držel na nohou.
První hodinu měl naneštěstí v šestém ročníku, takže se myšlenek na včerejší moc nezbavil. Naštěstí nemusel snášet narážky zmijozelských na svoji roztěkanost, protože tuto hodinu měl Nebelvíra společnou s Havraspárem.Se štítovými kouzli neměl nikdo problém, tedy jedna studentka ho měla, Ginny. Nikomu to nešlo do hlavy, protože štítová kouzla zvládla v Brumbálově armádě jako první. Několikrát ji zasáhlo Lenčino lechtací kouzlo. Z trápení ji vysvobodil až zvonek.
"Za úkol mi napíšete dva svitky pojednání o štítových kouzlech 2 - 4 stupně. Příště budeme pokračovat, můžete jít." Všichni se nahrnuli k východu. "Slečno Weasleyová, mohla byste tu zůstat? Chtěl bych se s vámi domluvit ohledně vašeho školního trestu ."
"Jistě pane profesore." Řekla tiše a naznačila Lence ať na ni nečeká. Když byli všichni až na ně dva pryč, přistoupil Harry k Ginny a vroucně ji políbil.
"Cos to dneska proboha vyváděla?" vykulil oči.
"Já nevím, jsem nějaká roztěkaná. Nevím co se to se mnou děje." Ginny maličko posmutněla.
"Snaž se příště. Asi by jsi už měla jít ať nepřijdeš pozdě na přeměňování a ten trest budeˇš mít dneska od půl osmý a neručim za jeho délku." Než ji propustil, ještě jednou ji políbil.
Zbytek září proběhl ve zdánlivém klidu, jen občas dostali Ron, Hermiona, Draco a Harry nějaký ten trest od profesorky Greenové či Pottera. Ginny s Dracem jich měli zaručeně nejvíc. Profesorka McGonagalová špičkovala, že se mohou pokusit o rekord, který drží poberti spolu s dvojčaty Weasleyovi. V předvečer všech svatých dostal Harry při obědě dopis. Dost ho to vyděsilo, dopisy mu chodili povětšinou ráno, jako každému. Netušil nic dobrého. Otevřel pečeť vyndal papyrus, přejel dopis jednou, oči se mu rozšířily hrůzou, přečetl si ho podruhé a po třetí, když zjistil, že je pořád stejný, utekl z místnosti aniž by něco řekl.
"Harry počkej, co se děje." Zavolala na něj jeho sestra. Když se nezastavil běžela za ním, když se k ní chtěli připojit Hermiona s Ronem a Ginny pohledem je zarazila. Měla tušení kde by mohl být, ale raději se nepřemisťovala jako on, protože bylo možné že komnatu zabezpečil a ona nechtěla riskovat svoje zdraví. Našla ho jak předpokládala v komnatě nejvyšší potřeby, co ji překvapilo bylo, že si prohlížel meč Godrika a před ním stála láhev té nejlepší irské whisky a kniha lektvarů nejčernější magie.
"Co se děje? Co bylo v tom dopise?" zeptala se tiše. Harry byl překvapen, že se za ním dostala, vždyť komnatu uzavřel a přál si, aby ho nikdo nenašel.
"Nic, vůbec nic." Povzdychl si.
"Tak to tvoje nic vyklop. To tvoje nic by tě tak nevykolejilo. Pro nic by jsi neutekl ze síně, Pro nic, by jsi tady neseděl s mečem s lahvi whisky ani s lektvary, které nesnášíš a ještě k tomu z černé magie."začala na něj mírně Jane. Když se nesetkala s odpovědí pokračovala. "Bráško, řekni mi to. Když to někomu řekneš uleví se ti."
"Přišel mi dopis od R.A.B." řekl Harry.
"To je dobře ne? Přece by nám mohlo pomoci s viteáli." Přerušila ho Jane, když viděla jeho obličej zmlkla.
"Píše, že ví co nebo spíš kdo je poslední viteál."
"Ale to my víme přece taky, ne? Poslední viteál je Naginy." Harryho obličej ji vyvedl z omylu.
"Není." Zavrtěl hlavou. "Zjistil jsem to asi před týdnem. Nemůžeš udělat viteál z neutrální bytosti. A to zvířata jsou, i když se některá spojují s dobrem či zlem."
"Tak co je ten poslední viteál?" zeptala se. Harry posmutněl ještě víc.
"Já, tedy ne já celý, pouze moje jizva." Jane se rozšířili zorničky, přistoupila ke stolu, sebrala z něj láhev whisky a mohutně si z ní lokla. Když už se trochu uklidnila, řekla.
"Bráško, to přeci není možné!"
"Jane, nedělej si naději, že by to nemusela být pravda. Všechno do sebe zapadá. Vraždu před tím spáchal, a ne jednu, hned dvě. Neříkám, že to plánoval, jen si myslím, že když mě ta Avada nedokázala zabít, dokázala ze mě udělat viteál. To, že je ve mně část jeho duše vysvětluje i ty schopnosti. Taky bych chtěl věřit, že je to jen mýlka, ovšem ukazuje na to příliš mnoho důkazů." Usmál se smutně na svou sestřičku. Ta ho objala a začala plakat.
"Nebreč, jsou i horší věci." Hřbetem ruky jí setřel slzy. "Zatím máme času dost. Vím, že už tu dlouho nebudu, ale o to víc se budu snažit užívat si ten zbývající čas plnými doušky. Nechci abys mě litovala nebo se trápila, ani nechci aby se trápili Ron, Hermiona nebo Ginny. Prosím, neříkej jim nic."
"Slibuju." Řekla, přes slzy, které se jí nahromadili pod víčky se usmála. Harry ji opět prsty lehce ty slané potůčky setřel.
"Měli bychom jít. Než bude mít někdo podezření, sejně se drbům nevyhneme." Oba se přemístili do svých kabinetů a zahloubáni do svých myšlenek se připravovali na své další hodiny, tedy jen Harry, Jane měla zrovna volnou hodinu, tak si sedla do křesla a přemýšlela.
Ani jeden netušil, že Harryho zpověď slyšeli ještě dvě osoby. Ředitelka McGonagalová, po minulém roce začarovala komnatu nejvyšší potřeby odposlouchávacím kouzlem a kouzlem upozorňujícím na něčí přítomnost. Když zjistila, že to jsou jen její vnoučata, chystala se odposlouchávací kouzlo deaktivovat zrovna ve chvíli, když Harry začal vyprávět o viteálech. Když se přemístili kouzla deaktivovala. Sedla si do křesla a přemýšlela, čím to je, že Harry za poslední tři měsíce, tak dospěl. Oproti Jamesovi až příliš brzy, pamatovala si ho jako bezstarostného, v Harryho letech ještě neměl o pravém životě ani tuchy. Vyčítala si, že neměl dětství jaké by si zasloužil.
Kdo byl tou druhou osobou? Nikdo jiný než Ginny weasleyová, schovaná pod Harryho neviditelným pláštěm. Mela ho vypůjčený od jednoho školního trestu, když jim je Minerva zatrhla, aby se mohli dále stýkat. Když vyběhli dvojčata z Velké síně běžela za nimi. Do dveří komnaty proklouzla než Jane zavřela dveře. Po tom, co slyšela ty informace, které nebyli určeny jejím uším a po tom co se přemístili, shodila plášť sedla si na křeslo a složila hlavu do dlaní a rozbrečela se.
Harry vešel do své učebně. 4ekali zde na něj studenti 6. ročníků.
"Dobrý den, třído."
"Dobrý den, pane profesore." Odpověděla mu třída poslušně.
"Dnes si probereme útočná kouzla 3. stupně. Kdo mi o nich něco řekne?" jediná ruka, která se zvedla byla Lenčina, což ho překvapilo.
"Ano, Lenko."
"Pane profesore, nevíte kde je Ginny Weasleyová?"
"Proč bych to měl vědět?" zeptal se poděšeně, Lenka ho informací, že tu není Ginny totálně vyděsila.
"Když jste, tak kvapně při obědě vyběhl a za vámi pak profesorka Greenové, následovala vás také Ginny." Ve třídě se ozvalo, " se ani nedivim, že tu není když ji tenhleten podvádí s tou novou profesorkou." Harrymu zatmělo před očima. "Ginny má můj neviditelný plášť. Možná všechno slyšela, ach bože." Potom reagoval na slova Romildy.
"Strhávám nebelvíru 15 bodů, za nepatřičné spekulace, slečno Vaneová a příště si své průpovídky nechte pro sebe."
"Jane, můžeš za mně prosím vzít hodinu? Mám podezření, že celý náš rozhovor slyšela Ginny." Poprosil svou sestru v myšlenkách. Ta mu stejným způsobem odpověděla.."Jasně bráško, už letím."
"Takže třído, já si musím něco zařídit, hodinu s vámi bude mít paní profesorka Greenová. V tu chvíli někdo zaťukal a do dveří vešla Jane. A pohybem hlavy naznačila Harrymu, aby už konečně vypad.
"Tak třído co jste měli dneska probírat…"
Harry se nezdržoval chozením a hned za dveřmi se přemístil do KNP. Zde našel Ginny, jak spí v křesle, usnula vyčerpáním, neustálím brekem. Vzal ji do náruče a přenesl do postele, která se v komnatě objevila. Přilehl si k ní a přemýšlel.
"Proč jen musí být tak zvědavá, sakra. Zase se bude kvůli mně trápit." Po hodině přemítání v podobném duchu usnul.
První se vzbudila Ginny, chvíli se rozhlížela, kde to vlastně je, co tu dělá, komu patří ta ruka co ji objímá. Otočila se, když zjistila, že je to Harry, všechno ji docvaklo. Přitulila se k němu, jak nejvíc mohla a tím Harryho probudila. Políbil ji, a když viděl její ustaraou tvář a oči zarudlé od pláče, usadil se mu na srdci velký kámen.
"Lásko, nesmíš se trápit. Ten zlívající čas, musíme beze zbytku využít. Ne ho promarnit smutkem a slzami." Sám se smutně usmál a znovu ji políbil.
Ginny se rozhlédla po místnosti, oči se jí zastavily na velkých stojacích hodinách ukazujících 7 hodin.
"Harry, ne že by se mi chtělo, ale měli bychom jít na večeři."
"No, jo moc se mi tam nechce, ale dávat ještě víc podnětů k drbům nehodlám. Tak pojď." Chytl ji za ruku a vedl ji ke dveřím z místnosti.
"Víš s kým prý chodí ta nová profesorka? S Potterem věřila bys tomu?"
"Jo, říkala mi to Romilda, že je prý viděla, jak se líbaj."
Povídali si dvě čtvrťačky, jedna z Mrzimoru, druhá z Havraspáru. Na jména si nevzpomněl. Harry se hlasitě rozesmál, čímž ty dvě dokonale vyděsil a oni si šli po svých. Představa, že by měl chodit s vlastní sestrou a co víc, dvojčetem ho pobavila, ale zároveň se mu moc nezamlouvala.
Přišel do velké síně právě ve chvíli, kdy McGonagalová prosila studenty, jestli by tu mohli zůstat pouze 5.,6. a 7. ročníky.
Harry se posadil a ředitelka začala vysvětlovat.
"Pro vás budou letos uspořádáno mistrovství světa v soubojích. Na mistrovství kouzelnických škol pojede školní tým, opakuji, pojede tým školní ne kolejní, proto bych prosila kolejní rivalitu stranou. Tento tým bude složen ze 4 sedmáků, 2 šesťáků a jednoho páťáka. Proto bude založen nový předmět, a to souboje. Šampionát se koná dva měsíce, od prosince do ledna. Další informace se dozví až reprezentanti později.. Zájemci se mohou napsat na pergameny, které připevní primusové nebo prefekti na nástěnky ve společenských místnostech. Máte někdo nějaké dotazy?"
Ruku zvedl nějaký zmijozelák.
"Ano pane Buchy?" oslovila ho a předala mu slovo.
"Kdo bude souboje učit?"
"Celou záležitost ohledně mistrovství má nestarosti profesor Potter s profesorkou Greenovou. A ti také pojedou jako dozor. Ještě nějaké otázky?" nikdo se nepřihlásil.
"Nikdo? Tak děkuji za pozornost a vraťte se prosím do společenských místností.
"Paní profesorko, mohu s vámi mluvit?" zeptal se Harry mírně vykolejeně.
"Ale jistě, pojď se mnou do ředitelny."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

líbí se vám tato povídka?

ano
ne

Komentáře

1 jirka jirka | Web | 12. května 2007 v 18:36 | Reagovat

super ta se ti povedla

2 pasu-Hanka pasu-Hanka | E-mail | Web | 12. května 2007 v 18:37 | Reagovat

pěkná kapitolka, ale doufám, že si nezapomněla tu angličtinu! =) víš snad jakej bude trest ne? jinak je to fakt super.

3 pasu - Pavla pasu - Pavla | E-mail | Web | 12. května 2007 v 18:43 | Reagovat

teda hani, staci ze me keruje matinka, nemusis i ty a nebo j na ajinu jsem nezapomnela

4 michal michal | E-mail | 12. května 2007 v 18:51 | Reagovat

je to super ale napiš co nejdřív další

5 Zdeněk Zdeněk | 12. května 2007 v 18:54 | Reagovat

Komu by se nelíbila???

6 Areneis Areneis | E-mail | Web | 12. května 2007 v 19:07 | Reagovat

vážně krása

7 katie katie | Web | 12. května 2007 v 19:25 | Reagovat

super jen tak dál

8 aenda aenda | E-mail | Web | 12. května 2007 v 20:30 | Reagovat

super užasný

9 Ililik Ililik | E-mail | Web | 12. května 2007 v 21:16 | Reagovat

Super, super, super...nemám co dodat

10 David David | 13. května 2007 v 0:19 | Reagovat

Dobrý, další.

11 jirka jirka | Web | 13. května 2007 v 1:05 | Reagovat

uz se tesim na dalsi snad bude ještě tento týden

12 jana jana | 13. května 2007 v 11:08 | Reagovat

jsi drsná to je husté napiš ještě hodně povídek prosíííííííííím

13 pasu - Pavla pasu - Pavla | E-mail | Web | 13. května 2007 v 17:08 | Reagovat

omlouvam se ale dneska dalsi kapca nebude, mam zakazanej pocitac, musim se ucit:(

14 tabby tabby | E-mail | Web | 13. května 2007 v 18:25 | Reagovat

pasu-Pavla no jasan dik.... hned to napravím a dam se do dalsi kapitolky :0)

15 notechiska notechiska | 13. května 2007 v 19:56 | Reagovat

super naprosto nechápu tu anketu, protože tahle povídka se nemůže někomu nelíbit!

16 Kačenka Kačenka | E-mail | 13. května 2007 v 20:20 | Reagovat

další další další!!!

17 Makina Makina | Web | 15. května 2007 v 19:40 | Reagovat

No konečně jsem se dostala, k tvé povídce a musím říct, že je to super, i když takové ty teta, strejda, strýček, tetička nemám moc ráda tohle se mi líbí

18 Arjuska Arjuska | Web | 17. května 2007 v 15:57 | Reagovat

pěkná kapitolka nemůžu se dočkat další

19 Barunka Barunka | Web | 18. května 2007 v 18:57 | Reagovat

Kráááása

20 Sseth Sseth | 22. května 2007 v 12:25 | Reagovat

nádhera

21 Carol Carol | 22. května 2007 v 17:54 | Reagovat

Mazec!!!!!!!!!!!!!!! Kdy bude další kapitolka????????=)

22 redas redas | 25. května 2007 v 14:57 | Reagovat

super dalsi

23 Kristina Kristina | 25. května 2007 v 15:51 | Reagovat

JE TO TA NEJTRAONĚJŠÍ VĚC JAKOU SEM KDY ČETLA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

24 pasu - Pavla pasu - Pavla | E-mail | Web | 25. května 2007 v 20:53 | Reagovat

to kristina: díky i za takové komentáře, i taková kritika je potřeba

pro ostatni: Kapitolka by mohla být příští týden, ale protoze se ucim na opravu z biologie, angličtinu a taky na závody, trakže nemám moc času

omlouvam se, ale driv to nezvladnu

25 Pájůlinka Pájůlinka | 27. května 2007 v 19:44 | Reagovat

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSůůůůůůůůůůůůůůůůůppppppppppppppppppppppppééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééérrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

26 M. M. | E-mail | 31. července 2007 v 17:12 | Reagovat

the best!!! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama