16.kapitola (SM) - Hádka

9. dubna 2007 v 10:12 | pasu-Hanka |  Stíny minulosti
Tuto kapitolku věnuju Šanetce , protože měla první komentář a doufám, že se bude líbit. Jinak to s tím prvním komentářem => věnovanou kapitolkou, platí stále. Tak: konec žvanění a hurá do čtení...:)
P.S.: VESELÉ VELIKONOCE !!! + A prosím o komentíky
Pasu - Hanka
16.kapitola - Hádka
Ten večer ještě jednou povstal profesor Brumbál a opět si zjednal klid. Žáci na něj upřely své pohledy a čekali na to, co z něj vypadne.
"Studenti, na konci prázdnin mě napadla skvělá myšlenka, jak bychom si mohli rok ještě zpestřit." Začal a ve tvářích žáků se objevilo zděšení z toho, co přijde "Nemusíte mít obavy," pousmál se pobaveně profesor nad jejich výrazy a pokračoval:
"Rozhodl jsem se, že na svátek všech Svatých bude uspořádán maškarní ples a na konci školního roku bude ještě jeden a to k příležitosti výročí Bradavické školy čar a kouzel. Maškarního plesu se budou moct zúčastnit pouze páté, šesté a sedmé ročníky stejně jako toho výročního. Ovšem aby nižší ročníky nebyly zklamané, bude uspořádány velkolepé hostiny, které se mohou zúčastnit úplně všichni. Bližší informace dostanete až později. To je vše, co jsem vám chtěl říct. Přeji vám dobrou chuť." Usmál se na ně a znovu se posadil.
"Tak to je hustý." Prohlásila Alex. Neměla plesy zrovna moc v lásce a taky ji nebavilo vymýšlet nějaké stupidní kostýmy a masky. Rozhodla se tedy, že nikam nepůjde.
"To asi budu muset někoho povazovat co?" ozval se otráveně Sirius a nimral se ve zbytku své večeře. Věděl moc dobře s kým by chtěl jít, ale bál se se té dotyčné zeptat.
"Blik cvak." Uchechtla se Alexandra "Máte hold smůlu."
"Jak máte?! Vás se to taky týká, ne?" nechápal James, který se už už chystal pozvat Lily. Nakonec si to rozmyslel a rozhodl se, že ji až půjdou z večeře zatáhne do soukromí a pak ji pozve. Třeba bude mít štěstí.
"Kdepak. Týká se to pouze těch lidí, kteří na ten ples jdou. Nikoli těch, kteří zůstanou pohodlně sedět v křesle ve společenské místnosti a nemusej tak vymýšlet nějakej kostým." Uvedla věci na pravou míru Alex a čtveřice na ni vyvalila oči.
"Ty...ty nikam nejdeš?" zeptala se zaraženě Lily. Už se těšila, jak se budou společně připravovat a teď se dozví tohle.
"Měla bych?" opáčila s úšklebkem Alex a dala Sepíkovi kousek slaniny.
"No...totiž...já...a co když tě někdo pozve? To ho prostě odmítneš?" užasla zrzka a nevěřícně kroutila hlavou.
"Hmm...to...asi...já..." koktala Alex. Vůbec nepočítala s tím, že by ji mohl někdo pozvat. Tak nějak na to pozapomněla. "...asi ne. To bych pravděpodobně neudělala. Nebylo by to slušné." Dostala ze sebe nakonec. "Já už radši půjdu." Považovala za rozumné raději co nejrychleji zmizet, než ji stihne někdo pozvat. I když o tom dost pochybovala. Né, že by nebyla hezká, to ne, ale nechtěla dát nikomu tu šanci.
"Ale vždyť...." Lily ani nestačila doříct větu neboť Alex zmizela ve dveřích do Velké síně.
"Nepůjdeme už taky?" zeptal se Remus a podíval se po svých kamarádech, kteří mu po chvíli přikývli a tak se vydali do společenské místnosti. Když šli po chodbě, uslyšeli najednou nějaký hodně hlasitý rozruch a tak se šli podívat, co se děje.
Uprostřed chodby stál Malfoy a asi pět dalších zmiozeláků a proti nim Alexandra, která se s tím hlavním (Malfoyem) bouřlivě hádala. Okolo nich se pozastavovali čumilové, kterým to přišlo nesmírně zábavné a dva hlavní aktéři měli docela velkou kliku, že okolo zrovna nešel nějaký ten učitel.
"...Malfoy sklapni tu svou aristokratickou hubu nebo ti jednu natáhnu!" varovala zrovna Malfoye Alex, ale měla co dělat, aby se na něj nevrhla už teď. Čtveřice jejích nebelvírských kamarádů se protlačila davem, aby viděla, co se vlastně stalo a stále ještě děje.
"Co si to dovoluješ ty jedna špinavá mrňavá mudlomilko!" vztekal se Lucius a v očích se mu nebezpečně zablýsklo.
"Sklapni Malfoy! To že ty jsi rodokmenovej spratek ještě neznamená, že tě budou všichni uctívat jako nějakého boha! Jsi obyčejnej ubožák, kterej nesahá po kotníky ani domácímu skřítkovy!" všichni přítomní zalapali po dechu. Tohle by si nikdo z nich nikdy nedovolil, protože věděli, že rodiny Malfoyů je velmi mocná. Jenže teď tady stála ta nová hnědovláska a urážela kouzelníka z čistokrevné a vážené rodiny. Kdyby nebyli tak vykolejení jejím chováním, tak by se začali řechtat na celé kolo na rozdíl od zmiozelských studentů, kteří by jí jak je vidět nejraději zakroutili krkem.
"Ty...Ty...prašivá šmějdko! Co si vůbec dovoluješ?!" pěnil Malfoy a byl na pokraji výbuchu. V životě ho nikdo takhle neurazil, ale ona to udělala už po několikáté.
"Šetři dechem Malfoy. Přece nechceš, aby ti ti tví ubozí a neschopní nohsledi dávali první pomoc." Usadila ho posměšně, ale její hlas byl stále ledový až některým studentům přejel mráz po zádech. Tohle Luciuse dodělalo. Rychle vytáhl svou hůlku a vykřikl první kletbu, která ho napadla.
"Everte Statum!" zahřměl a vítězně se šklebil, jelikož si myslel, že Alexandra nemá vyndanou hůlku a kouzlo do ní narazí. Jaké ale bylo jeho překvapení, když se kouzlo odrazilo od jejího štítu a obrátilo se proti němu. Jen tak tak se stačil paprsku vyhnout, jenže kouzlo narazilo do jednoho jeho poskoka, který odletěl několik desítek metrů dozadu.
"TAK DOST!" zakřičela jedna prefektka z pátého ročníku, která už se na to nemohla dívat. Malfoy se na ní otočil a probodával ji vražedným pohledem.
"Nepleť se do toho ty jedna špinavá mudlovská šmějdko!" vyštěkl až sebou dívka trochu trhla. Právě se zapletla do dost nepříjemné situace a teď nevěděla, jak z ní ven. Naštěstí jí pomohla Alexandra, která už toho všeho měla plné zuby a také nechtěla nechat urážet svou spojenkyni a spolužačku, i když z nižšího ročníku, přece jen ze stejné koleje.
"Tak to si přehnal Malfoy." Zasyčela a vrhla se k němu. Dřív než se stačil kdokoli vzpamatovat z právě uběhnutých událostí, ozvalo se hlasité
PLESK!
AU!
BUM!
...A Malfoy junior se válel na zemi a z nosu a ze rtu mu tekla krev. Nad ním postávala Alex s nebezpečným výrazem ve tváři a hleděla na něj s čistou nenávistí a opovržením. Když se všichni okolo vzpamatovali a urovnaly si všechny události za poslední minutu, začali se hlasitě smát a pochvalně tleskat. Jen zmiozelští se stáhli, jelikož jim hnědovláska přišla až moc agresivní a nebezpečná a raději pomohli Malfoyovi na nohy a dovedli ho na ošetřovnu.
"To bude malér." Povzdychla si Alex, přivolala k sobě Sepa a nechala radující se spolužáky o samotě. To, co udělala teď se vůbec nemuselo stát, kdyby ji Malfoy nevyprovokoval. Vlastně mu to patřilo. Neměl urážet její rodinu a přátele, za které by položila život. Zničeně se sesunula po zdi a složila hlavu do dlaní.
Co se to se mnou k čertu stalo. Dřív jsem taková vůbec nebývala, i když občas jsem dostala nějaký ten školní trest za malý nevinný žertík, ale nikdy jsem nikomu neublížila. Tak proč teď? Jestli se to dozví babička, tak určitě nebude mít radost.
Její pejsek si položil hlavu do jejího klína a smutně se na ni díval, jako by ji četl myšlenky. Alex se sklesle usmála a vzala ho do náručí.
Po tomhle mě určitě vyhodí ze školy nebo dostanu při nejmenším školní trest. Pomyslela si zničeně a po tváři jí ztekla osamělá slza. Měla jsem se držet na uzdě. Je to moje chyba, že jsem se nechala vyprovokovat takovým bezpáteřním idiotem. Teď o tom určitě bude mluvit celá škola a maximálně do rána se to dozví učitelé. Tedy jestli o tom už nevědí...
Ale vždyť já se vlastně jen bránila! Neměl mě slovně napadat a urážet moji rodinu. Já jsem si vůbec nezačala! Může si za to sám! Je to takovej tupec. Vymaštěném debilní bohatej nevychovanej magor. Že já se s nim vůbec zahazuju. Z myšlenek ji vytrhla nějaký pohyb vedle ní. Vylekaně se podívala vedle sebe a zjistila, že je to jen Lily. Nejspíš mi přišla vynadat.
"Ahoj Lil." Pozdravila ji sklesle a smutně se na ni usmála. Lily se nejistě posadila vedle ní a její pozdrav byl trochu zdráhavý.
"Alex...já...co to do tebe vjelo?" zeptala se na otázku, která ji v tu chvíli napadla.
"Já nevím, Lily. Prostě jsem se přestala ovládat. Nechápu to. Dřív jsem taková vůbec nebývala, to až teď, co jsem nastoupila sem." Postěžovala si a po tváři se jí opět stékal slaný potůček. Lily si toho zřejmě všimla a konejšivě ji objala. Seděli tam a ani nevěděli jak dlouho, každá ponořená do svých vlastních myšlenek.
"Ale nadala si mu to pěkně." Uchechtla se Lily a povzbudivě se na ni usmála. Ani Alex se neubránila úsměvu. Nikdy nezapomene na chvíli, kdy před ní leží Malfoy s vystrašeným a šokovaným výrazem ve tváři a na obličeji má velký červený obtisk od její pěsti, kterou mu rozbila ret a nos. Tohle si bude pamatovat až do konce života.
"Mám strach Lil." Svěřila se svojí kamarádce "Bojím se, že mě vyloučí a já vás už nikdy neuvidím. Já odtud nechci pryč. Nechci od vás. Mám vás ráda." Lily si ji k sobě ještě více přitiskla a pak k ní promluvila, jako nějaká maminka, která chce uklidnit svoje dítě, jenž nechce spát v pokoji samo, protože se bojí strašidel.
"Alex toho se neboj. Brumbál je spravedlivý člověk a jestli tě Malfoy nějak vyprovokoval, tak ti maximálně udělí nějaké ty školní tresty." Konejšila ji mateřským hlasem, který Alex připomněl zemřelou maminku.
Když se uklidnila natolik, že se mohla vrátit do společenské místnosti, tedy spíše do ložnice, protože se jí do společensky nechtělo a taky byla dost unavená, bylo něco kolem jedenácté hodiny. Holky v duchu doufaly, že je nenačape Filch se svoji kočkou nebo nějaký učitel.
Nebe jim zůstalo nakloněno a obě se v pořádku dostaly do nebelvírské společenské místnosti, kde už skoro nikdo nebyl. Ani jedna nereagovala na nějaké pochvalné pískání a volání a zapadly do své ložnice, kde už naštěstí obě jejich spolubydlící spokojeně spaly. Převlékly se do pyžama, zalezly do svých pelíšků a okamžitě usnuly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Areneis Areneis | E-mail | Web | 9. dubna 2007 v 10:56 | Reagovat

supééér

2 gigi gigi | Web | 9. dubna 2007 v 13:37 | Reagovat

sqělá kapitolka! (ta minulá byla horší:-))

3 Polgara Polgara | E-mail | Web | 9. dubna 2007 v 14:01 | Reagovat

No téda...Obzvlášt mě dostal ten rodokmenovej spratek a trochu mi tou fackou připomněla Hermionu

4 Indigo Indigo | 9. dubna 2007 v 16:00 | Reagovat

Skvělýýýý!!!!!!!!

5 Trili Trili | 9. dubna 2007 v 16:13 | Reagovat

boooooooožíííí :-)

6 mariana mariana | Web | 9. dubna 2007 v 17:48 | Reagovat

Perfektní!!! Na holku má dobrou ránu..:-)

7 Kačenka Kačenka | E-mail | 13. dubna 2007 v 6:56 | Reagovat

jojo pěkný, holky přece vždycky vyhrajou!

8 šanetka šanetka | Web | 15. dubna 2007 v 10:12 | Reagovat

sqelíííííí :o) díky za věnovanou kapču!!!

9 Ylil Ylil | Web | 25. srpna 2007 v 13:34 | Reagovat

jůva tak to bylo naprosto hustý!!! Alex mě překvapila a to doslova!!! jdu dál, pře jsem dlouho tuhle povídka nečetla a moc dobře si to uvědomuju a omlouvám se...pokusim se to co nejdřív napravit...

10 Pád´o - girl Pád´o - girl | 22. září 2007 v 16:08 | Reagovat

už ne vím co psát prosě skvělý!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama