6.kapitola (SM) - Nepříjemnosti

5. března 2007 v 16:52 | pasu-Hanka |  Stíny minulosti
Tato kapitolka se mi moc nepovedla, ale i přes to ji věnuji Barunce a doufám, že se vám bude aspoň trochu líbit.. Pokračování vložím až tu bude minimálně 9 komentářů a až ho napíšu J. Tak si ji užijte a pořádně mi to zkritizujte, abych věděla, na čem jsem. (Další kapitolka bude samozřejmě věnována tomu, kdo bude mít první komentář)
Pasu-Hanka
6.kapitola - Nepříjemnosti
Probudila ji hlasitá rána a následně veselý smích. S trhnutím se probrala z krásného snu a vylekaně se rozhlížela kolem sebe. Nebyla sama. Spolu s ní tu byli nějací tři kluci, kteří se smáli jako pominutí nějakému podivnému stvoření na zemi, takže si ani nevšimli, že je vzhůru. Dva, kteří seděli na protějším sedadle byli oba černovlasí a ten vedle Alex tedy spíše vedle Sepa byl hnědovlasý. Její pejsek, kterého také probudil nezvyklý rámus a hlasitý smích, se posadil vedle paničky a začal podrážděně vrčet na přítomné chlapce připraven ji bránit. V kupé nastalo ticho. Kluci se uklidnili, jakmile zaslechli výhružné vrčení a teď jen s obavami sledovali malého pejska, který momentálně seděl vedle toho neznámého děvčete a vypadal dost nebezpečně.
"Promiň," ozval se Alexandřin hnědovlasý soused, ale stále ostražitě hleděl na jejího mazlíčka. "Nechtěli jsme tě vzbudit. Nevadí ti, že jsme si sem přisedli? Všude jinde bylo plno." Alex si je chvíli prohlížela a potom si přivolala Sepa na klín, a ten ji ochotně poslechl.
"Ne." Odpověděla a se zájmem si je prohlížela tak jako oni jí. Držela si pejska u sebe a hladila ho na hlavičce.
"Ty jsi tu nová?" zeptal se se zájmem kluk s po ramena dlouhými černými vlasy.
"Ano."
"A do kterého půjdeš ročníku?" pokračoval s výslechem
"Šestého."
"A jak se jmenuješ?" vyhrkl pravděpodobně jeho kamarád, který měl na hlavě černý rozcuch a kulatý brýle.
"Máš nějaký extra důvod, proč to chceš vědět?" zeptala se ho podezíravě. Chvíli na ni zaraženě koukal a pak se s prosbou o pomoc v očích obrátil k hnědovlasému chlapci vedle Alex. Zřejmě nevěděl, co jí na to má říct.
"No, je to, že jsi pravděpodobně naše spolužačka, jejíž jméno bysme rádi znali dost dobrý důvod?" zeptal se jí s pobaveným úsměvem. Alex se na chvíli zamyslela a potom přikývla.
"Jo, to je přijatelnej důvod. A když vám ho řeknu, co za to?" zeptala se s lišáckým úsměvem. Tihle kluci se jí zamlouvali čím dál víc.
"No...řekneme ti naše jména." Odvětil ten s tím rozcucem.
"Fajn, Alexandra Woodová, osobně."
"Sirius Black." Představil se ten s delšími černými vlasy a podal jí ruku, kterou Alex s radostí přijala.
"James Potter."-To byl ten s tím rozcuchem
"Remus Lupin."-Tím byl Alexandřin soused. Pak se všichni otočili na chlapce, kterého Alexandra považovala za podivné stvoření. "A tohle je Peter Pettigrew." Představil svého kamaráda, který na dívku jen zaraženě civěl jako na svatý obrázek, Remus.
"Do jaké školy si před tím chodila?" zajímal se James
"Tři roky do Krásnohůlek a pak jsem dva roky měla domácího učitele. Vysvětlila a mile se na něj usmála.
"A proč si k nám přestoupila?" zeptal se zvědavě Sirius a Alex v tu chvíli zmizel úsměv. Její tvář posmutněla a oči se jí začaly zalévat slzami. Než mu stačila odpovědět, otevřely se dveře jejich kupé a v nich stál nějaký pyšný blonďák ještě se dvěma gorilama po boku. Pohrdavě si změřil přítomné pohledem a zastavil se u Alex.
"Co tu chceš Malfoy?" vyštěkl Sirius a vyndal si hůlku, stejně jako Remus s Jamesem. Peter, ten srab jeden, se choval jako by se ho to vůbec netýkalo. Krčil se na sedačce a ani nedutal. Alexandra vytušila malér. Asi se nemají moc v lásce pomyslela se a za zády si také raději připravila hůlku, i když jí nepotřebovala. Vzala Sepa a opatrně ho položila na zem, aniž by spouštěla oči z nově příchozích.
"Koukám, že jste si našli novou kamarádku." Poznamenal jízlivě a zlostně na Alex pohlédla aniž by mu něco udělala. Náhle si něco uvědomila:
"Malfoy! No jasně! Jeho otec je určitě ten hnusném smrtijed, kterej se podílel na mučení mé rodiny. Musí to být on. Ta podoba, stejné vlastnosti, pohled a jízlivé řeči." Zalila jí vlna vzteku a nenávisti.
"Do toho ti nic není! Okamžitě vypadni!" přidal se ke kamarádovi James a zlobně si Malfoye měřil.
"Samozřejmě Pottere! Jsi jako tví ubohý rodiče. Mudlomil, co se paktuje s každým šmejdem." James vyskočil na nohy připraven vrhnout se na něj, ale Sirius ho chytil a tak ho zadržel, i když se v něm taky pomalu začínala vařit krev. Malfoy se jen posměšně uchechtl a pokračoval. "Tvoji rodiče jsou zřejmě stejní ubožáci jako ti Potterovi co?" otočil se k Alex. "Chudáčci, kteří se zastávají špinavých mudlů a mudlovský šmejdů! Můžete si..."
"Tak dost!" zahřměla a vstala. Všichni na ní zaraženě civěli, ale pak se Malfoy vzpamatoval a vytáhl sou hůlku.
"Co si to dovoluješ ty jedna malá, špinavá, ubohá šmejdko?!" vztekal se a probodl dívku vražedným pohledem.
"Přestaň mě urážet?! Vůbec nic o mě nevíš! Co si o sobě vůbec myslíš? Přijdeš si sem, nepozdravíš a hned nám tu začneš nadávat! Kdybys tu neměl tyhle dvě gorily," ukázala na dva zavalité chlapce vedle něj "tak by jsi sem ani nepláchl." Teď už skoro křičela a třásla se vztekem po celém těle. Vytáhla hůlku stejně jako on, připravena se bránit. Malfoy na ní jen zaraženě čučel.
Co si o sobě vůbec myslí?! Mě nikdo nebude urážet a už vůbec ne taková usmrkaná holka! Pomyslel si a vykřikl první kouzlo, které ho napadlo. Alex sice utvořila nějaký štít, ale bohužel jím kletba, o které v životě neslyšela, prošla a odhodila jí do rohu kupé. Na břiše se jí objevila dlouhá řezná rána, která naštěstí nebyla tolik hluboká, ale stejně se její bílé tričko zmáčelo krví. Vražedně se na Malfoye podívala a na něj i na jeho dva společníky poslala stepovací kouzlo a ještě jim pomocí mysli provedla menší úpravy vzhledu. Malfoy měl zářivě růžové, kudrnaté vlasy a skotský oděv (tu zelenou kostkovanou sukni...) i s dudama a jeho bodygardi byli oblečeni do minisukně s dívčím tílkem a jejich vlasy byly zářivě zelené.
"Tohle jen tak nesmejou" pomyslela si škodolibě a sledovala, jak se ti tři snaží dostat pryč. Zřejmě se ale ještě uvidí.
Seděla na sedačce, přerývavě dýchala a rukou si tiskla břicho, aby alespoň trochu zpomalila krvácení. Rána jí strašně pálila a nechtěla přestat krvácet. Chlapci se k ní se starostí, ale i uznáním v očích vrhly. Za jiných okolností by se smáli tomu co viděli, ale teď na to neměli ani pomyšlení. Chtěli jí s Malfoyem pomoct, ale bohužel to nestihli. Byli zaskočeni jejím chováním, takže se přestali soustředit a nechali ho, aby zranil jejich novou kamarádku. Hrozně je to mrzelo.
"Počkej, ukaž mi tu ránu." Domlouval jí Sirius roztřeseným hlasem a přiklekl k ní.
"To je dobrý," šeptla Alex, i když to byla lež. Rána jí krvácela a hlavně bolela čím dál víc. Z očí se jí začaly linout slzy bolesti.
"Ne to není dobrý! Jen mi dovol, abych se na to podíval." Trval na svém Sirius a snažil se odstrčit její ruce. Alexandra pohlédla na Remuse, který se taky tvářil značně ustaraně a když zaznamenal její pohled, nepatrně přikývl, jako by věděl, co se jí honí hlavou. Dívka tedy odendala zkrvavené ruce a nechala je (kluky), aby jí ránu prohlédli. Sirius jí opatrně vyhrnul tričko a Alex zkřivila obličej bolestí. Když Black uviděl dlouhou řeznou ránu, která ošklivě krvácela, zděsil se. Pohlédl zoufale na Jamese, který na tom byl podobně.
"Musíme jí to zahojit jinak vykrvácí než dojedem do Bradavic." Prohlásil roztřeseným hlasem Sirius a podíval se na své kamarády. "Jsou to ještě minimálně tři hodiny."
"Musíme ale všichni najednou, jinak to nemá cenu." Přikývl James a namířil na Alex hůlku. Remus se Siriuse ho napodobily a dívka se zatvářila zděšeně. Co sakra chtějí dělat?
"Neměj strach. Tu ránu ti vyléčíme jednoduchým kouzlem, ale musíme na to být tři, aby se to zahojilo úplně a nezbyla po tom jizva" uklidňoval ji Remus a chytl ji za ruku, aby se trochu uklidnila. Alex tedy nepatrně přikývla a pevně stiskla Lupinovu dlaň.
"Tři...dva...jedna...teď!" všichni tři vykřikli nějaké kouzlo, které se vpilo do Alex a celé kupé zalilo bílým světlem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aly aly | 5. března 2007 v 17:34 | Reagovat

super. kdy bude další???

2 xmona xmona | 5. března 2007 v 18:24 | Reagovat

krása

3 samira samira | 5. března 2007 v 18:58 | Reagovat

super

4 Kate Kate | 5. března 2007 v 18:58 | Reagovat

boma.další prosím

5 Polgara Polgara | E-mail | Web | 5. března 2007 v 19:24 | Reagovat

Takhle to utnout...

6 Kaitlin Kaitlin | E-mail | Web | 5. března 2007 v 19:31 | Reagovat

Skvělý!!!! Ale proč to nepokračuje?? =(

7 Elvíra Elvíra | E-mail | Web | 5. března 2007 v 20:20 | Reagovat

Co to je za konec???

Jinak je to fantastický!!!

:)))

8 šanetka šanetka | Web | 5. března 2007 v 20:30 | Reagovat

Supeer!!!! Tohle to úplně vystihuje ;o) !!! Má to zase jen jednu chybu : Není pokračovánííííí!!!! :o)

9 Siria Siria | 6. března 2007 v 13:27 | Reagovat

Bezvadný :-)))

10 iriska iriska | 6. března 2007 v 18:23 | Reagovat

krása, doufám že to kluci nepokazili a že nebude mít jizvu :o))

11 Barunka Barunka | 6. března 2007 v 20:48 | Reagovat

Perfekt.

12 mojemalickost00 mojemalickost00 | 6. března 2007 v 23:57 | Reagovat

jedním slovem: wow :)

13 notechis notechis | 7. března 2007 v 16:01 | Reagovat

super super super - já vím že se trochu opakuju, ale jiná slova mě nenapadají:-D ... kdy bude další kapča?

14 notechis notechis | 7. března 2007 v 16:02 | Reagovat

ale mimochodem takhle to useknout je hnusný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama