11. kapitola - Příčná ulice

24. března 2007 v 15:12 | Pasu - Pavla |  Návrat
Tak tu máte další kapitolku, doufám, že se vám bude líbit. Je jedna z nejdelších co jsem napsala. Doufám, že se vám bude líbit a budu ráda když mi tu necháte malí komentář. Vaše Pasu - Pavla
"Tati vstávej, no tak tati!" snažila se už asi 10 minut Lucie probudit svého otce. To chce vodu. Pomyslela si a naráz jí z ruky vytryskl její proud. Lucka se lekla a zaječela v tu samou chvíli zaječel i Harry.
"Co tady blbneš?" zeptal se rozzlobeně, ale když viděl, že nemá žádnou sklenici nebo kyblík. Překvapeně se zeptal. "Jak jsi to proboha udělala?"
"Já nevím," konstatovala nešťastně a začala natahovat moldánky. " Prostě jsem tě chtěla vzbudit, ale ty jsi spal hrozně tvrdě. Tak jsem si pomyslela to chce vodu a najednou mi z rukou vytryskli její proudy. Promiň já to nechtěla udělat." Teď už se rozvzlykala úplně. Harry ji objal a začal ji utěšovat. Jen tak pro sebe konstatoval.
"Schopnost dědice světla."
"Tak ty o tom víš, a nic jsi mi neřek? To si děláš srandu né? To snad není možný myslela jsem, že před sebou nemáme žádná tajemství, ale poslední dobou se mi zdá, že celý ty roky co jsem ti věřila a ty jsi mi v uvozovkách říkal pravdu, byla všechno lež!" snažila se mu vytrhnout ale on ji držel pevně.
"Taky jsem měl pocit, že mi všichni lžou, kdo zabil moje rodiče, kdo je můj kmotr, že jsem dědic a v podobných věcech, ale to, že jsi dědic a já vlastně taky vím necelý den. Včera jak jsem byl u Draca, tak mi řekl, že byla vyřčena další věštba týkající se mě a bohužel i mé dcery. Řekl jsem to Hermioně a ta si vzpomněla, že kdysi četla v nějaké knížce nenaplněnou věštbu Roweny z Havraspáru, která se s největší pravděpodobností týká nás."
"Promiň tati, asi je toho na mě moc. Nejdřív se dozvím, že jsem čarodějka, za týden na to dědic vážně mě to štvalo. A tati kdo je to ten Draco?"
"Ve zkratce, můj školní nepřítel, v sedmém ročníku se stal mým velice dobrým přítelem a v nejposlednější řadě je to ministr kouzel. Proč?"koukl se na ní dost podezřívavě.
"Žádnou habaďúru v tom nehledej, jen mě to zajímá. Mluvili jste o něm, když byla teta Hermiona u nás a já si nemohla vzpomenout co." Vysvětlila.
"Měli bychom jít, čekají jenom na nás. Včera jsi říkal, že budeme vstávat brzo a teď si hovíš v posteli do půl jedenáctý!" Vzpomněla si Lucie proč vlastně přišla tátu vzbudit.
"To už je tolik hodin?" udiveně se podíval na své hodinky a shledal, že jeho dcera nelže ani v nejmenším, ukazovali třičtvrtě na jedenáct. "Jen se převléknu za pět minut budu dole. Zakousnu nějakou topinku a můžeme vyrazit."
"Jupí, počkám na tebe dole. Ale jen pět minut." Řekla výhružně a zavřela za sebou dveře.
Oblékl se a přemístil se do kuchyně přímo za svou dceru.
"Ááá." Zaječela a málem spadla na zem, protože se předtím než se Harry přemístil, houpala na židli. "Tati ty jsi mě vylekal."
"Doufám, že ne tak moc, abys nemohla jít na příčnou a kolikrát jsem ti říkal, že se nemáš houpat."
"To teda v žádném případě, hoď do sebe tu topinku a jdeme." Prohlásila Lucie do všeobecného smíchu. "Jak se tam vůbec dostaneme?"
"Pomocí letaxu. Gile, Gerde vy už to znáte tak běžte první." Odpověděla místo Harryho Hermiona.
Gil poslušně vstoupil do krbu, zřetelně vyslovil. "Příčná ulice." A hodil zelený prášek do krbu. Kolem něj se vztyčili zelené plameny. Lucka v překvapení vykřikla.
"Aáá co to proboha bylo?"
"Letax to je ten prášek, přenese tě z jednoho krbu do druhého. Musíš však zřetelně vyslovit adresu, jinak by jsi mohla skončit někde úplně jinde. Doufám, že neskončíš jako já, když jsem poprvé s tímhle proklatým práškem. Místo příčná ulice jsem řekl příčnalice a vypadl jsem v úplně jiném krbu. Tak to prosím radši ani nezkoušej."
"Dobře chápu. Můžeme jít?" během jejich malého rozhovoru se už odletaxovala celá weasleyovská rodina.
"Půjdeš první. Vem si letax, zřetelně vyslov adresu a hoď prášek před sebe."
Lucie Udělala všechno přesně tak, jak ji otec řekl. Najednou jako by se odlepila od země a začala se točit, kolem ní problikávali krby a protože se jí začínalo dělat špatně od žaludku, radši zavřela oči. To je snad ještě horší než to pitomí přemístění. Pomyslela si. V jedné nečekané chvíli ji krb "vyplivl" a ona se neudržela na nohou, ale odporoučela se k nohám Hermiony.
"Pojď stranou. Každou chvíli může kdokoliv vyletět. Tak aby do tebe někdo nevrazil." Asi 10 vteřin co poodstoupila, vyběhl z krbu Harry.
"Tak co beruško, jak je?" zeptal se s obavou v hlase své dcery.
"Už dobře, ale řeknu ti, je to horší než přemístění."
"V tom s tebou naprosto souhlasim."
"Takže já půjdu s dvojčaty do Krucánek a Kaňourů a do lékárny a vy zajděte do banky a asi by jsi měl zajít k Bartusonovi kvůli pozůstalosti po tvých rodičích a Siriusovi a zrušit tu věnovací listinu. Do toho domu v Godrikově dole by jste se měli nastěhovat vy. Knížky koupím i pro vás ať tam pak nemusíte. Pojďte bando." Vzala za ruku děvčata a kluky postrčila, aby šli před ní.
"Hermiono!" zavolal, Hermiona se otočila a vyčkávala co z něj vypadne.
"Za dvě hodiny v cukrárně, doufám, že to už všechno zařídíme."
"Jasně." Odpověděla a už tlačila všechny ratolesti směrem ke knihkupectví.
"Tak my půjdeme nejdřív do banky. Drž se mě ať se ti něco nestane."
"Co by se mi mělo stát?" zeptala se udiveně.
"Nic jen skřetové, kteří mají banku na povel nejsou moc přívětivý." V budově došli k jednomu vysokému stolu za kterým seděl malí skřet.
"Dobrý den, co si přejete?" zavrčel aniž by zvedl oči od listin.
"Já Harry James Potter bych si rád vybral nějaké peníze a věděl stav trezoru mojí dcery Lucie."
"Pane Pottere jste to opravdu vy?" měřil si ho podezřívavě. " Vás už jsme tu pěkně dlouho neviděli. Prosím klíčky od vašich trezorů a prosím dotkněte se hůlkou tohoto pergamenu kvůli identifikaci."
Harry vytáhl klíček a dotkl se koncem hůlky pergamenu, který se zbarvil do sytě modra."
"Děkuji vám. Grinfil vás zaveze k vašemu trezoru a až se vrátíte zpět, tak vám řekneme ten stav."
"Pojďte prosím za mnou." Pobídl je skřet, který stál u dveří. Oba ho následovali s mírným rozpoložením, tedy spíše Lucka. Nasedli do malého vozíku, ten se rozjel směrem do hlubokého podzemního Londýna. Lucka zjistila, že skřet ten vozík neřídí a s očima ve kterých se zračil velký strach se podívala na otce.
"Neboj Luci, vozíky jsou kouzelné, vědí kam jed aniž by je někdo řídil, jsme absolutně v bezpečí." Uklidňoval ji.
Ona se k němu vděčně přitiskla.
"Pane." Ozval se asi po pěti minutách jízdy Grinfil. "Jsme na místě, mohu vás požádat o klíček?" Harry mu jej mlčky podal a spolu s Lucií vystoupil z vozíku.
"Kolik si přejete vybrat, pane?"
"Vyberte 500 galeonů, 100 srpců a 50 svrčků." Skřet okamžitě odpočítal příslušný počet mincí, odepsal je na listinách vedle dveří a podal váček s penězi Harrymu."
"Zůstatek vašeho trezoru je teď 15 200 980 galeonů, 547 320 srpců a 157 700 svrčků." Oznámil ještě než odešli.
"Tati, kolik by to bylo v korunách?" zeptala se Lucka zvědavě.
"O tom jsem nikdy nepřemýšlel, ale asi hodně. Předpokládám něco kolem 100 milionů." Oznámil ji klidně, pak si uvědomil co vlastně řekl. "Víš co, zeptáme se na to skřeta a uvidíme co nám řekne on."
"Můžeme se vrátit na povrch?" zeptal se jich skřet.
"Jistě." Řekl Harry a oba nastoupili do vozíku. Po delší cestě se opět objevili ve vstupní síni. A sou cestu prozatím zakončili u skřeta za vysokým stolem.
"Pane Pottere, zůstatek na kontě vaší dcery činí 19 657 900 galeonů, 768 009 srpců a 2 323 svršků. Předpokládám, že z tohoto konta dlouho čerpat nebudete je to tak?"
"Ano, přesně. Dcera by ještě chtěla vědět kolik by to bylo v českých korunách mohl by jste nám to říci?"
"Jistě za chvíli to budu mít. Na vašem kontě je to 2 140 565 840 korun při dnešním ne příliš příznivém kurzu a na kontě slečny Potterové je to 3 181 536 123 korun. Přejete si to převést?"
"Ne, nemám to v úmyslu, ptali jsme se jen ze zvědavosti. Nashledanou."
Před bankou se ho Lucie zeptala. "Tati to myslíš vážně, že mám vlastní konto s tolika penězi? Vždyť jsou to více než tři miliardy!"
"Beruško, když jsme s maminkou to konto zakládali, bylo to proto, že kdybychom tu už nebyli, abys nestrádala. Já vím teď chceš namítnout, že na peníze kašleš a že nejsou k ničemu. Ale podívej se na to z jiné stránky. Už tu není maminka a spolu s ní jsem tu nemusel být ani já. Počítali jsme s tím, že by se nám mohlo něco stát. Do trezoru jsme nedávali podle nás moc vysoký vklad, protože jsme to nikdy takto nepřepočítávali. Roční renta která se vztahuje na tvoje konto je myslím 70 000 galeonů za rok do prvního vybrání peněz, potom je to myslím jen 50 000. Jako základní vklad jsme dávali 100 000 galeonů. Ale nechme bankovnictví bankovnictvím. Co chceš jít nakoupit první?"
"Hůlku, určitě hůlku." Vyhrkla.
"Dobře." Usmál se. "Doufám, že pan Olivander pořád hůlky vyrábí.
Přivedl Lucii k ošuntělému krámku na kterém byl stále stejný štít, jako když si hůlku kupoval on tedy jen s tím rozdílem, že byl ošoupanější. Vstoupili dovnitř a Harry zazvonil na starý zvonek. Během pár minut se objevil starý mužíček s bílými vlasy.
"Dobrý den, pane Pottere, slečno Potterová, čekal jsem kdy se objevíte. Vaše hůlka je neobvyklá, cesmínové dřevo, pero ptáka fénixe, jedenáct palců dlouhá, pěkná poddajná, že?"
"Ano máte naprostou pravdu. Když jsem ji u vás kupoval, říkal jste, že ode mě můžete očekávat velké věci." Usmál se.
"Ano, ano, ale teď k vám slečno. Sice si myslím, že vy hůlku nepotřebujete, ale snad vám pomůže zkrotit vaši moc." Odešel pro jedno úzké pouzdro v první řadě.
"Zkuste tuto, Javorové dřevo, blána z dračího srdce, jedenáct palců dlouhá."
Lucie si od něj hůlku vzala, mávla s ní a stůl, který stál u stěny se roztříštil.
"Ne, tuto evidentně ne." Vzal jí hůlku z ruky a odešel pro další.
Lucie ten den vyzkoušela mnoho hůlek. (slovy 562) Žádná jí však nevyhovovala ani v nemenším.
"Jste velice náročný zákazník slečno." Konstatoval pan Olivander, vypadal, že je v koncích. Zamyslel se a náhle ho osvítil nápad. "Možná by tu byla jedna možnost." Zamumlal a odběhl do zadní části krámku, vrátil se s malou krásně zdobenou hůlkovou krabičkou.
"Je to velice zvláštní hůlka. Nikdo neví kdo ji vyrobil, je z andělského sekvoje a má 4 substance živlových elementů. Pero nejmocnějšího ptáka fénixe za oheň, vlas andělského jezerního člověka za vodu, za zemi špičku rohu prvního jednorožce a prach z křídel pegase za vzduch. Je 12 palců dlouhá. Zatím nikoho jako svého majitele nepřijala. Říká se, že je stvořená pro nejmocnějšího dědice světla, tedy pro dvojitého dědice s krví bradavičkách zakladatelů. Zkuste ji pokud vám ani tato hůlka nesedne tak opravdu nevím."
Lucie se od něj s třesoucíma rukama vzala hůlku a najednou se stalo něco neskutečného.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

ráda bych věděla kolik lidí moji povídku čte takže prosím, klikněte.

klik 100% (317)

Komentáře

1 Giner Giner | 24. března 2007 v 16:28 | Reagovat

SKvělá kapitolka:-)

2 KATY KATY | 24. března 2007 v 17:05 | Reagovat

super kapca....ja uz sa neviem dockat dalsej

3 Siria Siria | 24. března 2007 v 18:17 | Reagovat

Huuustý! Další!!!

4 Polgara Polgara | E-mail | Web | 24. března 2007 v 19:25 | Reagovat

Tak jsem přidala osmou kapitolu. Za komentáře budu vděčná

5 Kaitlin Kaitlin | E-mail | Web | 24. března 2007 v 20:28 | Reagovat

supr kapitolka..=)

6 aenda aenda | E-mail | Web | 24. března 2007 v 21:42 | Reagovat

no tak to je boožííííí

7 necro necro | E-mail | 25. března 2007 v 1:08 | Reagovat

super...uz  aby byla dalsiii

8 sarr sarr | 25. března 2007 v 20:26 | Reagovat

suprrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

9 Elvíra Elvíra | 26. března 2007 v 11:15 | Reagovat

Skvěléééé!!!:)

10 Swee Swee | Web | 27. března 2007 v 20:34 | Reagovat

krááásný....ted sem ji docetla celou a fakt genialni napad....tesim se na dalsi

11 Claire Claire | 28. března 2007 v 15:48 | Reagovat

skvělýýýýýýýýýýýýýýýýý máš suprové povídky prosím co nbejdřív další kapitolky

12 effren effren | 31. března 2007 v 13:28 | Reagovat

píšeš skvěle! Moc hezká kapitola i povídka...

13 Kačenka Kačenka | E-mail | 31. března 2007 v 23:56 | Reagovat

okamžitě další kapitolku! já ji přímo vyžaduji! si tě ve škole pěkně podám! a to pak budeš muset psát ve dne v noci!

14 M. M. | E-mail | 31. července 2007 v 19:36 | Reagovat

není to špatnýýýýýýýýýýý :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama