11.kapitola (SM) - Pomsta

14. března 2007 v 17:29 | pasu-Hanka |  Stíny minulosti
Tato kapitolka je věnovaná Elvíře, blahopřeji, a doufám, že se vám bude líbit. Podmínkou je devět komentářů a opět platí první komentář = věnovaná kapitolka. Užijte si to
pasu-Hanka
11.kapitola - Pomsta
Šestice kamarádů čekala ve sklepení před učebnou lektvarů na začátek hodiny a vesele se při tom bavili. Lily s klukama celkem dost dobře vycházela a snažila se, aby to tak zůstalo i nadále. Zazvonilo a otevřely se dveře učebny. Všichni se okamžitě nahrnuli dovnitř a netrpělivě vyčkávali na příchod profesora. James se se Siriusem tradičně posadili do zadních lavic a hned před ně se nahrnula Alexandra s Lily, která se nakonec rozhodla zůstat se svou novou kamarádkou. Remus s Peterem se posadili vedle kluků, kteří právě o něčem živě debatovali.
"Už je tady." šeptla Lil Alexandře a ukázala na otvírající se dveře profesorova kabinetu. Když vešel dovnitř, tak ho Alex okamžitě poznala. Viděla ho ráno při té potyčce s Malfoyem. Tehdy na ni vrhl opravdu ošklivý pohled a pak odkráčel pryč.
"Dobré ráno." pozdravil a když mu třída sborem odpověděla pokračoval. "Pro ty, kdo ještě nevědí, kdo jsem nebo to náhodou zapomněli připomínám, že se jmenuji Robert Potty." Mluvil velice nepříjemným a ledovým hlasem, ale pravděpodobně na to byli všichni zvyklí. "Dnes budeme míchat Felix felicis..." potom jim vysvětlil, jak lektvar účinkuje a následně mávnul hůlkou, při čemž se na tabuli objevil postup. Všichni si tedy došli pro přísady a dali se do práce. Alexandra a Lily měli své lektvary hotové už dvacet minut před koncem vyučování, takže se jen tak rozhlíželi po okolí.
Teď je ta pravá chvíle! pomyslela si Alexandra. Profesor se právě otočil zády a všichni ostatní soustředěně zírali do svých kotlíků. Zamyslela se a v tu ránu se objevil výsledek. Přece by nepoužívala hůlku a ještě ke všemu na veřejnosti, když může kouzlit pomocí mysli. A taky jí hrozně bavilo měnit vzhled ostatních lidí.
Jakmile se profesor otočil málem to s ním seklo. Vyjeveně se díval na Malfoye a pak jen stěží vykoktal:
"Pane Malfoy...co to...co jste to...jak to vypadáte?" Celá třída se zaraženě podívala na Malfoye a v zápětí vybuchla smíchy. Lucius měl zářivě zelené dlouhé vlasy sčesané do úhledného drdolu, byl docela dost nalíčený a ty žluté letní šatičky mu vážně slušely. Aby toho nebylo málo, tak se mu ještě tak trochu zatemnil mozek, což znamenalo, že nebyl schopen sesmolit kloudnou větu. To ovšem zatím nikdo nevěděl, jelikož Malfoy ještě neměl příležitost promluvit a asi jen tak mít nebude. Všichni se chechtali jako blázni a profesor vypadal, že sebou každou chvíli praští o zem.
"Běžte prosím vás na ošetřovnu a udělejte s tím něco." zalomil rukama a raději se opřel o lavici, jelikož se mu udělalo nevolno. Jakmile se Malfoy zvedl a chtěl udělat první krok ke dveřím, začala se třída jako na povel smát ještě víc. Oběť totiž měla boty na vysokém podpatku, takže neudržela rovnováhu a vysloveně hodila hubu na zem. Rozplác se jako žába a ještě ke všemu si ušpinil šatičky.
"Prase jedno." pomyslela si Alex "Kdo to má prát!" Smála se jako smyslů zbavená a Lily vedle ní taky. To, co viděli tady se jen tak nevidí.
"Goyle pomozte mu a odveďte ho na ošetřovnu. Hlavně rychle." přikázal Potty hromotlukovi, který byl nejblíž a sám se raději usadil za katedru. Nechtěl riskovat, že by se po zemi válel ještě někdo další a tím teď neměl na mysli žáky.
"Ano pane." Goyle vstal a pomohl Malfoyovi na nohy. Jakmile ho vedl ke dveřím, začal Lucius skákat jako nějaký žabák, což vyvolalo další salvu smíchu. Učitele to totálně odrovnalo a tak mu třída v rychlosti odevzdala vzorky a zmizela z vyučování o deset minut dřív, aby se profesor mohl vzpamatovat. Malfoy se mezitím spolu se zmiozelským doprovodem, který mu dělal zeď, aby ho takhle nikdo neviděl, vydal na ošetřovnu.
"Téda, to bylo suprový." otřásal se smíchy Sirius spolu se svými kamarády.
"Jasně. Něco mi říká, že v tom má někdo prsty." prohodil jen tak mimochodem James a podezíravě se podíval na Alexandru, která se v tu chvíli tvářila jako naprostý svatoušek. Pohledy všech pěti kamarádů se upřeli na ni.
"Jak si to udělala?" zajímal se Remus a zase se pobaveně zasmál při vzpomínce na zelenovlasého Malfoye v žlutých šatičkách.
"Já? Jak víte, že jsem to udělala já? Mohl to být třeba...třeba...Sirius." bránila se Alexandra s úsměvem.
"To určitě. Seděl vedle mě a ani se nehnul." usadil ji James "Tak jak si to udělala?"
"To je tajemství. Jednou vám to třeba povím, když se mě na to nebudete neustále vyptávat." odvětila Alexandra "Jdeme na přeměňování?" zeptala se jich, aby rychle odběhla od tématu
"Vždyť ještě ani nezvonilo." namítl Sirius a propaloval dívku zvědavým pohledem. Strašně rád by věděl, co před nimi tají.
"No jen aby nám pak někdo nezabral ta nejlepší místa..." pokrčila odevzdaně rameny a pokračovala dál bradavičkou chodbou.
"Má pravdu. Měli bysme jít." přidal se Rem a tak se všichni společně vydali na hodinu přeměňování.
* * * * * * * * * * * * * *
"Malfoye ještě nepustili z ošetřovny?" zeptala se jen tak mezi řečí Alexandra. Seděla se svými kamarády u nebelvírského stolu a právě probírali zážitky z dnešního odpoledne. Ostatně jako každý. Měli už dávno po přeměňování a teď měli celou hodinu volno.
"Ještě ne. Slyšel jsem někoho ze Zmiozelu, jak říká, že si ho tam Pomfreyová byla nucena nechat, jelikož nebyl tak nějak při smyslech." ozval se Sirius a Alexandra vyprskla smíchy. Tohle se jí vážně povedlo. Pěkně toho zmetka ztrapnila před celou školou.
"Chudáček." zalitovala ho, ale v jejím hlase byla znát ironie. Hodila do sebe poslední sousto, jež měla na talíři a přitáhla si k sobě Sepa, kterého vzala s sebou na oběd, aby v ložnici netrpěl hlady. "Co máte v plánu dělat po obraně?" zeptala kamarádů.
"Co takhle jít navštívit školní pozemky? Nebyli jsme tam už celé dva měsíce." navrhl James
"Geniální nápad. Tos vymyslel sám?" rýpla si Alexandra načež se Lil málem udusila dýňovou šťávou, Peter se zakuckal a Sirius s Remem se pobaveně rozchechtali.
"Hele..." zakabonil se Potter a hodil po Alexandře bramboru.
"Fuj. Ty si prase Pottere!" pískla dívka a se znechuceným výrazem na tváři shodila rozmáznutou bramboru ze svého hábitu na zem. Jestli James čekal, že si to nechá líbit, tak se šeredně mýlil. Alex vzala kousek šlehačkového dortíku a mrskla ho Potterovi rovnou do obličeje. Naštěstí už valná většina studentů dojedla, takže se nemuseli bát, že by se na ně nedostalo.
"Dobrou chuť Jamesi." popřála mu s úsměvem a za chvíli se spolu se svými přáteli válela po lavici v záchvatu smíchu, čímž na sebe samozřejmě upoutali veškerou zbylou pozornost v síni. Jakmile jejich spolužáci uviděli Jamese Pottera se šlehačkovým dortem v obličeji, žačali se chechtat jak pominutí. Dokonce i přítomným učitelům pobaveně cukaly koutky.
"Woodová, já tě snad uškrtim." vztekal se James a utíral si špinavý obličej. Ovšem Alex neušel pobavený úsměv na jeho tváři, který se mu tam mihl.
"Nepovídej. Nemyslíš, že by bylo lepší, kdybys použil hůlku? Víš asi by to bylo rychlejší a takhle si akorát ušpiníš oblečení. To je jen taková přátelská rada." usmívala se Alex a snažila se uklidnit. James jen něco zavrčel, ale udělal, jak řekla a zase byl jako ze škatulky. "No vidíš, jak to jde." pochválila ho a opět se pobaveně zachechtala.
"To si vypiješ." sykl mezi zuby, ale vůbec to neznělo jako výhružka. Spíš naopak. Byla to jen taková přátelská hra na kočku a na myš.
"Už se těšim." odvětila s úšklebkem, což neměla dělat, protože James vystartoval jako raketa připraven jí to oplatit. Alex v rychlosti podala Sepa Lily, která se už dostatečně uklidnila a pak rychlostí blesku vyletěla ze síně s Jamesem v patách.
"ÁÁÁÁ! Z cesty! Pozor! Uhněte!" křičela Alexandra na studenty, kteří se jí pletli do cesty a dál běžela bradavickými chodbami neznámo kam s jediným cílem - Prchnout před pomstychtivým Jamesem Potterem, který jí už pomalu začínal dohánět.
"Woodová okamžitě zastav!" řval Potter a řítil se za ní. Chybělo jen pár kroků a už jí mohl mít. Poslední čtyři...tři...dva...jedem metr. "Mám tě!" řekl udýchaně a držel ji za paži, aby se mu nevysmekla.
"No dobře, ale to byla jen blbá náhoda." přiznala neochotně Alex a unaveně se svezla k zemi. "Já už nemůžu." povzdychla si a snažila se popadnout dech. "Kde to vůbec jsme?" zeptala se svého kamaráda, který se svalil vedle ní. James se kolem sebe rozhlídnul a pak s naprostým klidem prohlásil:
"Na druhým konci hradu."
"To si ze mě děláš srandu že jo?" zeptala se ho vyděšeně při představě, že bude muset vážit dalekou cestu na hodinu obrany proti černé magii. Potter se na ní pobaveně podíval a záponě zakroutil hlavou. "Takže budeme jít přes celej hrad, abychom se dostali až do učebny obrany proti černý magii?" ujišťovala se
"Jo, bohužel." potvrdil její slova James a podíval se na hodinky. "máme deset minut než začne hodina." prohlásil, postavil se na nohy a podal Alex ruku, aby ji pomohl.
"Tak jdem nebo to nestihnem." zavelela a spolu se svým kamarádem se rychlou chůzí vydala k učebně obrany proti černé magii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kaitlin Kaitlin | E-mail | Web | 14. března 2007 v 18:46 | Reagovat

Super. jako vždy skvělá kapitolka..=)

2 Petra Petra | E-mail | Web | 14. března 2007 v 19:40 | Reagovat

Je to super.A musím tě pochválit jako jedna z mála píšeš kapitolky často.Jen tak dál

3 Wigy Wigy | 14. března 2007 v 20:08 | Reagovat

Nádherný!!! Ostatně jako vždy=o)

4 šanetka šanetka | Web | 14. března 2007 v 21:07 | Reagovat

uuuuuuuuuužžžžžasnýýýýýýý!!!!! Ale pomalu to vypadé na dvojici Alex+James !!!! Tak pozor na to!! Ale jinak je to doooost dobrý a hrozně hezky se mi to četlo!!!

5 flammea flammea | E-mail | Web | 14. března 2007 v 22:25 | Reagovat

jooooooooooo tohle se mi fakt líbí!!

6 Areneis Areneis | E-mail | Web | 15. března 2007 v 7:57 | Reagovat

Supééééér

7 Giner Giner | 15. března 2007 v 12:13 | Reagovat

Super:-)

8 Dareva Dareva | 15. března 2007 v 19:41 | Reagovat

Hrozně hezká kapča...móóóóc se ti povedla:)

9 Trili Trili | 15. března 2007 v 20:46 | Reagovat

je to suprová kapitola i povídka :-)

10 Elvíra Elvíra | E-mail | Web | 15. března 2007 v 21:04 | Reagovat

Supr supr a dotřetice supr!!!:)

11 Elvíra Elvíra | E-mail | Web | 15. března 2007 v 21:04 | Reagovat

Jé, a já jsem byla vítěz? Jupí!!!:))

12 Ghoster Ghoster | Web | 15. března 2007 v 22:43 | Reagovat

to jo no.. píšeš opravdu často.... na mě furt řvou že mám zpoždění :-(

13 gigi gigi | 16. března 2007 v 9:33 | Reagovat

Super kapitola! (povídka taky) sice je to MS, ale pěkná MS. (nechceš se mi mrknout na mji stránku? - http://www.hppovidky.estranky.cz/ já jsem si je teprve před pár dny založila, tak toho tam ještě moc není... Ale za komenty budu vděčná:-))

14 Kačenka Kačenka | E-mail | 30. března 2007 v 20:07 | Reagovat

taky mě napadla možnost Alex+James

15 šarlot šarlot | Web | 13. dubna 2007 v 20:09 | Reagovat

bezva kapča!!!!!!!!!!

16 Ylil Ylil | Web | 10. srpna 2007 v 3:49 | Reagovat

super!!! jen škoda že neběžela se Siriusem!!! no nic já jdu spát...už se těšim až budu číst dál....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama