11. kapitola

18. března 2007 v 8:45 | Pasu - Pavla |  Harry Potter a Poslední potomek
Omlouvám se, že jste museli čekat tak dlouho, není moc dlouhá, i tak doufám že vás potěší. Protože není nic moc, žádám vás o to víc o konstruktivní kritiku. Kapitolka věnována Zuzi. Dokud tu nebude 18 komentářů nebude tu další kapitolka.
Příjemné čtení Pasu-Pavla
"Kde je Harry s Jane?" vletěla Ginny do Ronova pokoje, uviděla jen svého bratra a červenající Hermionu.
"Jak kde?" zeptal se s mírným podtónem v hlasu, který měl jasně naznačovat, že ruší. "Jsou asi u sebe v pokoji, v knihovně, někde se Samanthou a Siriem nebo v Lazaretu." Řekl bezstarostně.
"Nejsou, nikde nejsou hledám je už 3 hodiny a nikdo je neviděl. Mám hrozný strach, aby neudělali nějakou hloupost. Jak ja se strašně bojím." Ginn se zhroutila do křesla a rozvzlykala se. Ron k ní přistoupil a konejšivě ji objal.
"Byli u Snapa s Malfoyem, třeba ví kde jsou." Konstatovala Hermi zamyšleně.
Při cestě do hostinského pokoje potkali Siria a Samtanthu, kteří měli viditelně stejný cíl. Bylo vidět, že jsou Harryho a Janiným zmizením hluboce znepokojeni. Hermiona nesměle zaťukala.
"Pane profesore, nevíte, kde jsou Harry a Jane?" zeptala se Hermiona čekajíce zlobný výbuch.
"Nevím, proč bych to měl vědět zrovna já?" řekl klidně, na někom by to mohlo zanechat pocit, že je mu úplně jedno, kde se ti dva nachází, v jeho očích se však zračil strach. "Asi jsou u toho opelichaného ptáka." Ron se chtěl ještě na něco zeptat, ale Hermiona chytila jeho i Ginny za ruku a táhla je pryč, pochopila, že jim dospělí něco tají, ale zatím není vhodná doba se jich vyptávat.
"Doufám, že jsi jim nic neřek." Řekla přísně Sam.
"Sam, chtěli vědět, proč si byl táta, tak jistej mojí loajalitou. Ani je moc nepřekvapilo, že jsem Jamesův bratr, jako to, že jsem Nevillův otec." Konstatoval smutně.
"Jak se tvářili?"
"Řekl bych, že to paradoxně víc vzalo Jane, Harry byl v pohodě."
"Severusi, bude ti hodně vadit myslánka?" zdálo se, že Sam právě něco napadlo.
"K čemu je to dobré? Proč je vlastně hledáte? Co se stalo?" častoval je otázkami Snape, který už strach a znepokojení nedovedl skrývat.
"Do toho ti…"
"Nech toho Siriusi. Je na čase zahodit válečnou sekeru a začít spolupracovat, vždyť jsou to sakra tvoji kmotřenci a tvoje neteř a synovec. Nemyslíte, že je na čase začít spolupracovat? Podejte si ruce." Obrátila se na ně přísně Sam.
Vypadalo to, že oba přemýšlí nad nějakou hezkou kletbičkou. Asi po minutě vzájemného prohlížení natáhl Sírius k Severusovi ruku. Ten jí s radostí přijal, byl rád, že nemusel udělat první krok.
"Vraťme se zpátky k Harrymu a Jane, bude ti hodně vadit ta vzpomínka?"
"Když mi to nejdřív vysvětlíte."
"Tak dobře, od včerejšího večera je nikdo neviděl. Vypadá to, že byli naposledy u tebe. Nedávají o sobě žádnou správu a …"
"Neodpovídají ani na volání řádu?" Sam zavrtěla hlavou, bylo na ní vidět, že nemá daleko k pláči.
"Možná je v té tvé vzpomínce nějaké vodítko." Řekl Sírius. Snape už na nic nečekal a zvolal. "Accio Siriusova myslánka." Netrvalo dlouho a něco mramorového se lehce sneslo Severusovi na kolena. Přiložil si hůlku ke spánku, vytáhl stříbrné vlákno vzpomínky, přemístil ji do myslánky, chytil Samanthy za ruku (která už od začátku držela Siria),ponořil hůlku do tekutiny a všichni tři byli vtaženi vírem vzpomínek do jejich nitra. Dostali se právě do okamžiku, kdy Harry rozlepoval pergamen.
Rozbalil ho a začal číst. Po chvíli pronesl.
"To si děláte srandu ne?
Snape slyšel sám sebe.
Nedělám. Když jsem se dozvěděl, že je James moje dvojče, začal jsem vyvádět blbosti, až pozdě jsem si uvědomil, že na tom nic nezměním. Táta si myslel, že chci být Voldemortův špeh, proto trval na přísaze. Nikdy si neodpustím, že kvůli mojí zaslepenosti přišlo o život tolik lidí a mezi nimi i můj bratr s Lili."
"Pane profesore, dovolíte mi otázku?" zeptal se Harry.
"Jistě Harry ptej se, ale nejspíš se chceš zeptat, proč jsem se tak celý ty roky choval k Nevillovi."
Sam se přesunula před Harryho, aby lépe viděla jeho reakce, totéž udělal Sírius s Jane.
"Nechtěl jsem, aby se to někdy dozvěděl. Ani nevíš kolik mě to stálo úsilí, ho tak zkoupávat, kolikrát už jsem mu chtěl poradit, říct mu, že to má dobře, pomoci mu,vzít ho do náruče. Nikdy se to se to ale nesmí dozvědět."
"Proč?"
"Proč? Ty se ještě ptáš? Myslel jsem, že jsi inteligentnější. Představ si kdyby ti někdo řekl, že tvoji rodiče nejsou tvoji rodiče, ale strýc s tetou a tvůj otec je nenáviděný profesor lektvarů, kterého se bojíš víc než čehokoli jiného?"
"Kdo to všechno věděl?" zeptala se Jane. Sírius na ni sponzoroval mírné známky zmatenosti.
"Jen já, táta s mámou, James, Lili a možná ještě Black, ale tím si nejsem jistý. Pak ještě Samanthy, Nevillova babička, Alice s Frankem a samozřejmě Anett."
"kdo je Anett?" zeptali se dvojčata sehraně.
"Nevillova maminka a moje žena. Sestra Alice. Voldemort ji zabil při jednom útoku na mudlovskou školu."
"Měl by jste si odpočinout. Dám vám posilňující a uspávací lektvar."
"Nikdy bych nevěřil, že mají lektvary tak odpornou chuť, asi na tom začnu pracovat."
"Dobrou noc, strejdo."
Vzpomínka je "vykopla", Sirius se podívala na Samanthyného bratra s vytřeštěnýma očima.
"Slyšela jsem dobře? Harry ti řekl dobrou noc, strejdo? Nebacil jsi ho něčím po hlavě?"
"No já ne a ty při jeho hodinách"
"nechte toho, chováte se jak před 20 lety. Teď jsou hlavní Jane s Harry. Zjistil jsi něco pomocí nitrozpytu?"
"Počkej Sam, ve vzpomínkách přece nejde použít!" konstatoval Severu.
"Vážně? A jak jsem teda od Harryho zjistila, že pokud se Draco přidá na naši stranu, bude nejspíš jeho švagrem?"
"Cože?" zeptali se najednou oba přítomní pánové, očividně jim nedošlo co tím chtěl básník, tedy Samanthy říct.
"Ale nic. Neřešte to. Tak co jsi zjistil?"
"Jen přemítala jak může být tenhle netopýr, nic proti tobě jen cituju co říkala ona." Dodal rychle, když vyděl, jak se druhý muž nadechuje k šťavnaté odpovědi. "Být její strýc, když není Jamesovi vůbec podobný a proč ji tak fascinuje Dracův vzhled."
"Takže dohromady vůbec nic," konstatoval Severu zklamaně. "Co zkusit vyhledávací kouzla?" zeptal se s nadějí v hlase, i když věděl, že ty už udělali.
"ne ty je nenašli, jako by se po nich zem slehla." Když viděla, že se Snape snaží vstát z postele zarazila ho. "Kam si myslíš, že jdeš Severusi Snape? Ty budeš minimálně ještě dneska v posteli je ti to jasné? Já tě nemíním za tři hodiny křísit."
"Ale Sam?"
"Řekla jsem ne."
Další pokusy, jak najít ty dva nepřinesli kýžený výsledek. Sam Sírius, Hermona i Ron měli kruhy pod očima, jak hledali ve dne v noci v knížkách něco, co by jim je mohlo pomoci najít. Nejhůř vypadala Ginny, nejedla, nespala, přímo se ztrácela před očima. O nic líp než všichni ostatní nevypadal ani Severu, celé dny i noci stál nad kotlíkem a vymýšlel kombinace lektvarů na vyhledávání.
Prvního září byli však všichni nuceni opustit náměstí a přesunout se do Bradavic. Ve vlaku, který byl kratší než v minulých letech se posadili do samostatného kupé. Nikdo se s nikým nebavil, celou cestu by jste i jehlu slyšeli spadnout. Občas je sice přišel někdo navštívit, ale když viděl, že s nimi nic nebude, povětšinou odešli. Tichou basu s nimi držel pouze Nevill s Lenkou.
Zařazování nebylo tento rok příliš dlouhé, nastupovalo totiž pouze 10 žáků. Koleje si porůznu posedali k sobě, tedy jen pár žáků vyměnilo svůj kolejní stůl za jiný, třeba Draco Malfoy, který si sedl k nebelvírům a Lenka, která následovala jeho příkladu.
Pobledlá McGonagalová měla stejně jako většina zasvětlených lidí kruhy pod očima a vypadalo to, že za poslední 2 měsíce zestárla asi o deset let. Povstala a pronesla svou ředitelskou řeč.
"Srdečně vás zde opět vítám, některé poprvé a s některými se tento rok rozloučíme. Na začátek bych vás chtěla poprosit o minutu ticha za zemřelé, kteří nás opustili v boji proti zlu." Pozvedla svou číši, následovali ji nehelvítští, havraspárští i mrzimorští, jen zmijozelští zarytě seděli a svých číší se ani nedotkli. To nikoho nepřekvapilo. Úžas naopak vyvolalo, že Draco Malfoy byl mezi prvními, kdo číši pozvedl.
"Děkuji, teď pár organizačních věcí. Zapovězený les nenese své jméno pro nic za nic, proto je do něj všem studentům zakázáno chodit. Dále vás mám upozornit, že jsou zakázány výrobky z dílny bratrů Weasleyových a dalších 757 věcí, plný seznam vám jistě rád poskytne náš školních pan Filch. Teď jedna nepříjemná věc, naši školu budou v důsledku lepší ochrany hlídat bystrozorové, hlídky z ministerstva, obři a také hlídky jedné nejmenované organizace, která byla založena profesorem Brumbálem. Jak vidíte místa profesorů přeměňování a obrany proti černé magii jsou prázdná."
V očích se jí zaleskli slzy, ale ty zpozorovalo jen pár lidí, kteří to čekali. Rychle zamrkala, aby je potlačila a pokračovala.
"Měli by dorazit v blízké době. Znovu vítám profesora Snapa, který se vrátil na status učitele lektvarů. Jistě chcete vědět kdo jsou naši nový učitelé, takže…" nedořekla, zarazila se, když se před učitelským stolem náhle zjevila bílá koule dýmu o průměru více než tři metry. Koule se začala rozptylovat a počala odhalovat dvě postavy.
"Harry, Jane" vykřikla zděšeně a rozběhla se ke svým vnoučatům. "Severusi, doběhni prosím říct Poppy, že jí tam přineseme dva pacienty ať e na ně připraví." Snape spěšně odběhl a k Minervě se připojili Ginny, Ron a Hermiona.
"Pane Weasley, odveďte prosím nehelvítské studenty na kolej. A pak přijďte na ošetřovnu." Ronovi námitky, tak smetla hned v zárodku. "Vy dvě." Obrátila se na své dvě studentky. "Půjdete se mnou hned." Otočila se ke studentům. "Prefekti, odveďte prosím studenty na koleje. Děkuji." Použila na Jane levitační kouzlo a kývla na Hermionu ať jí napodobí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

ráda bych věděla kolik lidí moji povídku čte takže prosím, klikněte.

klik 100% (317)

Komentáře

1 Dareva Dareva | 18. března 2007 v 8:56 | Reagovat

Náááádherná kapitolka:))

2 Polgara Polgara | E-mail | Web | 18. března 2007 v 9:40 | Reagovat

Moc hezký

3 Giner Giner | 18. března 2007 v 9:48 | Reagovat

Super:-)

4 Petra Petra | E-mail | Web | 18. března 2007 v 10:11 | Reagovat

Super a napiš co nejdřív další

5 iriska iriska | 18. března 2007 v 10:21 | Reagovat

jej pěkné :o))

6 xmona xmona | 18. března 2007 v 11:22 | Reagovat

super

7 Siria Siria | 18. března 2007 v 11:44 | Reagovat

Bezvadný!

8 šanetka šanetka | Web | 18. března 2007 v 12:21 | Reagovat

super

9 Areneis Areneis | E-mail | Web | 18. března 2007 v 13:59 | Reagovat

supééééér

10 shiny shiny | 18. března 2007 v 14:24 | Reagovat

super

11 Sherina Sherina | 18. března 2007 v 15:18 | Reagovat

moooc fajn

12 Eragon Eragon | 18. března 2007 v 16:13 | Reagovat

uzasny, proste super. jen tak dal

13 NyJa NyJa | 18. března 2007 v 16:26 | Reagovat

bombáá já ci pokráčko!!!!!!!

14 Tana Tana | 18. března 2007 v 16:58 | Reagovat

Skvela kapitola

15 Faraon25 Faraon25 | E-mail | 18. března 2007 v 18:44 | Reagovat

víborný nemůžu se dočkat další kapči doufám že bude brzo :-)

16 imnetet imnetet | 18. března 2007 v 18:46 | Reagovat

kapčaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa hurááááááááááááá

17 flammea flammea | E-mail | Web | 18. března 2007 v 19:47 | Reagovat

aaa supeer jen tak dál =)

18 Sluníčko Sluníčko | 18. března 2007 v 20:37 | Reagovat

nádherná kapitolka... super....

19 Kaitlin Kaitlin | E-mail | Web | 18. března 2007 v 21:01 | Reagovat

náááádhera..=)

20 kecal kecal | 18. března 2007 v 21:18 | Reagovat

super povídka doufam ze pokracovani bude co nejdriv jeste lip zejtra co ty na to :-)

21 pasu - Pavla pasu - Pavla | Web | 18. března 2007 v 21:39 | Reagovat

omlouvam se zejtra uz nebudu mit pocitac táta asi za hodinku odjíždí z notebookem do španělska a můj normální stolní počítač je mimo provoz nejmíň do středy díky za pochopení

22 katie katie | 19. března 2007 v 18:37 | Reagovat

super bomba nádhera

23 aenda aenda | E-mail | Web | 20. března 2007 v 16:34 | Reagovat

je to super povidka ce se tyče toho odkazu klidně si ho sem dej

24 uja uja | Web | 23. března 2007 v 21:43 | Reagovat

uz se te stredy nemuzu dockat :-D

25 kolycek kolycek | Web | 24. března 2007 v 21:50 | Reagovat

až na to, že se stále moc neorientuju v těch vztazích (nj, mam trochu pomalejší vedení:0)) musim uznat, že je to super povídka:0)

26 necro necro | E-mail | 25. března 2007 v 0:25 | Reagovat

super...at uz je dalsi kapca

27 dvojce dvojce | 25. března 2007 v 17:42 | Reagovat

skvělá povídka, ale ať už je tu pokračování, nemůžu se dočkat. Dík

28 sarr sarr | 25. března 2007 v 19:42 | Reagovat

Fantastickýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

další,další

29 Anabela Black Anabela Black | E-mail | Web | 26. března 2007 v 8:03 | Reagovat

Super, kdy bude další kapitola?

30 lonka lonka | 26. března 2007 v 16:08 | Reagovat

fakt supr kdy bude dalšíííí kapitolka ???

31 Nendil Nendil | 26. března 2007 v 20:41 | Reagovat

Teraz som to celé dočítal, a je to supéééér poviedka.

To aby tu bola ďalšia kapča.

32 Kačenka Kačenka | E-mail | 30. března 2007 v 10:40 | Reagovat

dost dobrý... těšim se na další kapču a tak se připrav že tě k tomu ve škole donutím "D

33 Trili Trili | 7. dubna 2007 v 21:00 | Reagovat

Bezvadná povídka. Vždy nedočkavě čekám na další a na víkend, kdy si je mohu přečíst. A čím víc jich je, tím líp. :-)

34 Kájulka Kájulka | 27. dubna 2007 v 15:05 | Reagovat

joooooo je to skvělý....

35 Peťka Peťka | 11. července 2007 v 20:01 | Reagovat

je to suuuuuuuuuuuuuuuuuupeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrr

36 M. M. | E-mail | 31. července 2007 v 16:36 | Reagovat

báječnýýýýý :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama