Omluva

22. února 2007 v 9:38 | Pasu - Hanka |  Splněné přání
Příští den ráno probudila Kate Lily, která už byla zvyklá takhle brzy vstávat.
"Katie" zašeptala a lehce s ní zatřásla. "Kate, probuď se. Musíme ne snídani a pak na dvouhodinovku lektvarů." Lektvary byl Lilyin oblíbený předmět. S profesorem Křiklanem si náramně rozuměla a také patřila, k její nelibosti, do jeho klubu, ve kterém měl jen samé výborné studenty. Ale ať cloumala , jak cloumala s Kate to ani nehlo. Přešla tedy k drastičtějším způsobům. "Kate vstávej!!!" zahřměla, až se celá místnost otřásla. Marně. "No, nerada to dělám, ale je to nutné. Promiň. Aguamenti" z konce její hůlky vytryskl proud vody, který patřil spící kamarádce.
"ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!! LILY!!!!" Cíl byl zasažen. Bylo to, jako kdyby vybuchla bomba. Kate se sice okamžitě probudila , ale vyváděla jako hurikán. Všichni ve společenské místnosti se zajímali , co se to děje. Když se však bouře uklidnila, šli si zase po svých. Jen James byl jako by do něj praštil.
"Nebude řvát na Lily , to teda ne. To jí nedovolím. Já ji zakleju, jo to je ono zakleju ji. Kdo to vůbec křičel?" zeptal se pak zmateně, protože ten hlas nepoznával. Zřejmě vycházel z dívčích ložnic, ale tam si kluci zatím netroufli.
"Myslím, že to byla ta její nová spolubydlící, ta Kate." Oznámil mu jen tak ledabyle Sirius a měl co dělat , aby se nerozesmál. Vždy, když se jednalo o Lily, tak se začal chovat úplně jinak než normálně. Sirius samozřejmě věděl proč a nebyl jediný. Ovšem jemu se James svěřil jako prvnímu. Vzpomínal si na to, jako by to bylo teprve včera.
Byli spolu sami v ložnici a chodili do prvního ročníku. Měli za sebou první pololetí a právě si psali domácí úkoly, které měli už na příští den. Vždycky je nechávaly na poslední chvíli (jako Harry a Ron). Leželi mlčky, každý na své posteli až se Sirius zeptal Jamese.
"Poslyš, co ty to máš s tou Evansovou?" Dvanácterákovi se moc nechtělo s pravdou ven, ale nakonec ji vyklopil.
"No víš...já...myslím, že jsem se do ní zamiloval." Řekl a rychle sklopil hlavu, aby nebylo vidět, jak se červená. Čekal, že se jeho kamarád bude svíjet smíchy a posmívat se mu, ale nestalo se tak. Jen uznale přikývl a poznamenal:
"Máš dobrej vkus. I když myslím, že s ní to bude docela těžký." A dál se věnoval svému úkolu. Potter se na něj ze své postele zakřenil a ještě se raději ujistil:
"Neřekneš to nikomu , že ne?" díval se na něj psíma očima, které uměl naprosto dokonale stejně jako Black.
"To víš že ... ne" ujistil ho a pak se oba věnovali svým pracím, jako by se nechumelilo.
"Pojď," vyzval Siriuse James "jdem se podívat nahoru." Spěšně vyrazil po schodech směrem k dívčím ložnicím a Black mu byl v patách.
___mezitím v dívčí ložnici____________________________
"No sláva. Už jsem myslela, že tě nikdy z té postele nedostanu." Lily se smála na celé kolo na rozdíl od Kate, které to tak legrační nepřipadalo.
"Tos mě nemohla zbudit normálně? Musela si mě hned polejvat vodou?" hudrovala a stále ještě byla na Lily naštvaná. Ta se však dál usmívala. Byla hrozně ráda, že bydlela právě s ní.
"Normálně jsem to zkoušela, ale ty jsi prostě spala jak zabitá. Jestli tě takhle budu muset budit každé ráno, tak nevím, nevím." Zakroutila hlavou a obě se začali smát.
Najednou se rozletěly dveře a v nich stál James se Siriusem, při čemž James se tvářil jako bůh pomsty. Rozhodně nechtěl nikomu dovolit, aby řval na jeho "dívku".
To holky rozesmálo ještě víc.
"Co tady pohledáváte vy dva? Tady nemáte co dělat." Řekla poměrně klidným hlasem Lily, když se jakž takž uklidnila. Po rozhovoru, který s Kate nedávno vedla, už nebyla na Pottera tak nepříjemná ba naopak. Byla k němu milá jako k ostatním, což ho trochu udivilo. Nedal však na sobě nic znát.
"Víš Evansová, když člověk slyší řev, který zní, jako když někoho vraždí, tak asi těžko zůstane sedět v křesle na zadku." Vysvětlil ji už poněkud klidnějším tónem a o zakletí se raději vůbec nezmínil. Lily se na ně usmála.
"Ale tady přece nikdo nikoho nevraždí." Namítla Lily, která z toho všeho byla trochu zmatená.
"Možná že ne, ale dole to tak znělo. Divil bych se, kdyby ten křik nebyl slyšet až ve Velké síni." Přidal se Sirius a se zájmem nenápadně pokukoval po Kate. Ta na sobě měla naštěstí delší noční neprůhlednou košili, ale vlasy měla ještě neučesané a trochu neposedné. Siriovi se však líbila i tak.
"Ale já jen budila tady Kate, i když je pravda, že jsem použila trochu drastičtější způsoby." Šibalsky se ušklíbla Lily a podívala se na Jamese, který na ni zíral celou dobu. Sluší mu to pomyslela si a pak raději odvrátila oči a podívala se na Kate, jako by u ni hledala pomoc.
"Už byste asi měli jít nebo zmeškáte snídani. A já bych se ráda převlékla." Snažila se aby to znělo alespoň trochu naléhavě. Zase byla celá roztěkaná, protože byl nablízku Sirius a tak je chtěla co nejdřív vyhodit. Kluci už byli na odchodu, ale Lily je ještě na okamžik zdržela.
"Pottere. Přijď prosím tě přesně v pět do učebny přeměňování. Potřebovala bych s tebou o něčem mluvit." James na ni překvapeně zíral. Už ten tón jakým s ním mluvila a teď ještě pozvánka? Nechápal to.
"To myslíš jako vážně?" zeptal se nedůvěřivě.
"Samozřejmě. Ale snaž se tam být prosím přesně v pět.A sám." Poslední slovo raději zdůraznila,protože věděla, že s sebou pořád tahá svoje kamarády tedy hlavně Blacka.
"Tak fajn. Přesně v pět v učebně přeměňování. Budu tam a sám." Opakoval si pro sebe , aby to nezapomněl, i když na něco , co se týká Lily zapomenout prostě nejde.
Holky se s nimi rozloučily a pak je Evansová jemně vystrkala ze dveří a rozloučila se, aby se mohla Katie převléknout.Jakmile zavřela dveře zhroutila se.
"Já ho tam pozvala. Konečně." Opakovala si pro sebe a spokojeně se usmívala. Byla tak strašně ráda, že James přilítl k nim do ložnice, a že ho o nic nemusela žádat před celou školou. Opatrně se zvedla a čekala ne Kate. Ta se dostavila v zápětí. Měla na sobě školní uniformu a vlasy měla stažené do ohonu. Moc jí to slušelo. Lily postřehla, že je i trochu navoněná a lehce namalovaná.
"Tak jdeme?" zeptala se hnědovláska, sebrala školní brašnu a přicupitala k Lily. Cítila se báječně. Hrozně se těšila na svůj první školní den v Bradavicích, i když ten den začínal lektvary. Aspoň nemáme Snapea povzdychla si a vydala se se svou kamarádkou do Velké síně.
"Budeš s ním mluvit o tom , co jsme spolu probíraly?" zeptala se Lily Kate a nabrala si na talíř ovesnou kaši. Obdivovala její odvahu, ona sama by se k tomu odvažovala aspoň deset let.
"Já vlastně nevím. Najednou mám takový tíživý pocit a ... mám strach, že to nedokážu nebo , že se mi vysměje." To co ji tížilo bylo venku. A docela se jí i ulevilo. Jako by z ní spadlo těžké břemeno.
"Neboj se, jestli tě opravdu miluje, jak všichni tvrdí, tak se ti snad nevysměje. Doufám, že je aspoň trochu slušný." Dodala nejistě. Po snídani se obě vydaly do sklepení na dvouhodinovku lektvarů. Kate byla docela zvědavá na profesora Křiklana a taky na to, jaké bude sklepení a jak jí lektvary vůbec půjdou. Musela přiznat, že byla trochu nervózní
"Neměj strach" uklidňovala ji Lily, jako by tušila, co Katie cítí "taky jsem byla nervózní první hodinu v prvním ročníku a nakonec všechno dopadlo dobře. Jestli chceš, tak si můžeš sednout ke mně. Mám vedle sebe volno." Nabídla se a Dawsnová jí byla neskonale vděčná. Lily je skvělá kamarádka pomyslela si Lepší jsem si ani nemohla přát. Ještě jí stačila poděkovat, když se otevřely dveře sklepení a z nich vyšel zřejmě profesor Horacio Křiklan. Vypadal celkem mladě, měl na sobě zelený hábit a byl asi stejně velký jako Kate.
"Vítejte studenti , račte dál" přivítal je milým úsměvem a pokynul jim , aby šli dovnitř. Všichni žáci se nahrnuli do učebny a usadili se v lavicích. Lily si ke Kateině smůle sedla hned do první lavice, takže je měl profesor po ruce. Ohlížela se po učebně a sledovala ostatní studenty, jak usedají do lavic. Nemohla si nevšimnout, že James se Siriusem, Remusem a Peterem sedí úplně vzadu. Pravděpodobně je to místo dědičné. Z otce ne syna a na jeho nejlepší kamarády. Pomyslela si a ušklíbla se.
Než se otočila zpátky k tabuli ještě zahlédla, jak si ji Tichošlápek prohlíží. Profesor mezitím došel ke katedře a ještě jednou je pozdravil.
"Dobrý den třído-(třída sborem odpověděla)-tak tu máme další dvouhodinovku lektvarů. Dnes, budeme připravovat Zvětšovací driák. Nemělo by to pro vás být nic složitého, jelikož je to látka pátého ročníku, ale přesto si ho zopakujeme. Ve vlastním zájmu postupujte podle receptu, který bude napsán na tabuli a na konci druhé hodiny si vaše...výtvory vyzkoušíme. Nu dejte se do práce." Mávl hůlkou a na tabuli se objevil recept. Kate si ho začala pozorně pročítat. Byla hrozně nervózní a nechtěla se první den ztrapnit před celou třídou. Vždyť je to látka pátého ročníku. To přece musím zvládnout. Povzbuzovala se , ale moc to nepomáhalo. Ještě jednou se podívala na tabuli:

ZVĚTŠOVACÍ DRIÁK

Přísady: sedmikráskové kořeny, Scvrklofík, krysí slezina, housenky, šťáva z pijavic
Příprava: do kotlíku postupně vhodíme najemno nakrájené sedmikráskové kořeny, oloupaný Scvrklofík, jednu krysí slezinu, nařezané housenky a pár kapek šťávy z pijavic. Pozor, musí být zachováno toto pořadí !!! Pak necháme lektvar asi 10 minut vařit a na hodinu odstavíme.
Efekt: zvětšuje do trojnásobku původní velikosti.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Padfoot Padfoot | E-mail | Web | 29. května 2007 v 21:00 | Reagovat

je to super ale menší chybku tam máš a nejedná se o pravopis když na schody k dívčím ložnicím stoupne kluk tak se promění ve skluzavkz a začne ječet siréna a za chvilku se z toho zase stanou schody

2 Anči Anči | Web | 23. srpna 2007 v 13:01 | Reagovat

Super jdu na další!

3 Pád´o - girl Pád´o - girl | 26. září 2007 v 14:16 | Reagovat

supr

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama