6. kapitola

21. února 2007 v 23:22 | Pasu - Pavla |  Harry Potter a Poslední potomek
"Kdo že? Moje babička? Tak to mi budeš muset vysvětlit Remusi."
"Já jsem, ale vůl. A já ti to nevysvětlím, to bude muset udělat kompetentnější osoba než jsem já. Neměli bychom probudit ty dva?"
"Máš pravdu," přitakala Jane. Koukli na sebe povzbudivě a najednou vyřkli: "Enervate"
George s Tonks se vzápětí probudili a všichni napjatě čekali na další dvojici a jednoho jednotlivce.
Všechny dvojice si vedli podobně jako George s Jane, rozdíl byl pouze v protivnících při souboji. Ginny s Fredem bojovali proti Siriusovi a Samathe, jejich zápas skončil těsným vítězstvím starší dvojice. Ron s Hermionou si poradili v souboji s manželi Weasleyovými.
Myslím, že by jsme se měli přesunout na začátek zkoušky k poslednímu chlapci.
Harry, jakmile prošel prvními dveřmi, zmocnil se ho pocit jako při turnaji tří kouzelníků. Sfinga mu položila otázku stejnou jako ostatním.
"Když v cestě, která nás vede přes přírodní překážku změníme jedno písmeno, získáme vlastnost, která je silnější než zlo."
Kdyby tu teď byla Hermina. - Ale ta tu není - Ne není - budeš si muset poradit sám. - Snad my ne?
Harry se přestal hádat sám se sebou a začal myslet.
Cesta to by mohla být stezka, cestička, lávka. A ta vlastnost? Brumbál, tedy děda, vždycky říkal: "Voldemort neví co je láska." Proto bude silnější než zlo. A pokud v Lávce změním V ve S a mám lásku. (Podobnost s myšlením Jane není náhodná, jsou přeci dvojčata, ne? Pozn. Autorky.)
Sfinga odpověděla: "Správně, dál tě pustím, ale pamatuj! Měj se na pozoru, není všechno zlato co se třpytí."
Chlapec byl mírně zmatený, sfinga už zase mluvila v hádankách. Zahloubán do svého myšlení, proklouzl do další místnosti. Zde musel hloubání nechat protože se proti němu řítil obrovský mozkomor.
"EXPECTO PATRONUM!!" zařval a potom se stalo co by se normálnímu mozkomorovi nestalo. Mozkomor začal před kletbou klopýtat. Harry poznal, že to není mozkomor, ale obyčejný bubák a pronesl: "Riddikulus."
V další místnosti se snažil projít mlhou a viděl jak Voldemort zabil Jane a Ginny. Chtěl jim pomoci, ale něco se mu nezdálo, nebolela ho jizva jako pokaždé když byl Voldemort nablízku. Proto šel dál.
"Zmrzlá místnost" s mozkomorem nebyla pro Harryho žádný problém, mozkomora vyřídil formulí "expecto patronum" a pokračoval dál.
V předposlední místnosti viděl stejně jako Jane své rodiče a Brumbála, kteří ho lákali, aby šel k nim. Harrymu svitla myšlenka na sfingu a zrcadlo z Erisedu a Brumbála jak mu říkal, že se nemá oddávat iluzi.
A neohroženě kráčel dál.
V kulaté komnatě na něj čekala černá postava a ihned jak vstoupil na něj poslala odzbrojovací kouzlo. Harry ho vykryl a oplatil stejnou mincí, takto pokračoval souboj dobrých 15 minut. Než to Harryho přestalo bavit a poslal na postavu zelený paprsek. Postava upadla do mdlob.
Opět je světlo přeneslo do knihovny. Jane přiběhla k Harrymu a objala ho. "Harry prosím tě co jsi s ním udělal? Vždyť nedýchá!"
"Jen spí poslal jsem na něj kouzlo Calambaverta, našel jsem ho v jedné knížce. Za dvě hodiny se probere. Kdo to vůbec je?"
"Abertoh, chtěl tě vyzkoušet sám, nebo spíš se do toho nikomu jinému nechtělo. A laskavě neodbíhej. Ve které knížce jsi ho našel?"
Harry se vymanil ze sestřiny náruče a klidným hlasem řekl: "Nejvyšší kletby Bílé magie, Vyznačuje se stejně zeleným paprskem jako kletba smrti, ale je neškodná."
"Harry, Jane, pomůžete mi ho přenést do pokoje?" zeptal se Remus.
"A vy by jste měli jít spát, je už skoro půlnoc a ráno vám bude oznámeno, jak jste dopadli," dodal
Všichni, až na Harryho, Jane, Remuse a Tonksovou která s ním teď bydlela v jednom pokoji s ulehčením odešli do postelí a čtveřice před kterými se vznášel uspaný Brumbál, se přesunula do Lupinovi komnaty.
Harry s Jane uložili Abertoha do postele a Harry pronesl: "Remusi předpokládám, že by jste to s Tonks zvládli sami tak co nám chceš říct?"
Harry se otočil aby viděl Removi do obličeje, ale místo Remuse a jeho snoubenky tam stála postarší smutně vyhlížející dáma s vlasy staženými do tuhého uzlu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jirka jirka | 5. května 2007 v 19:24 | Reagovat

dobrý

2 MacGyver MacGyver | 22. května 2007 v 18:54 | Reagovat

Ve větách typu "Já jsem ale..." nebo "To ani nezkoušej..." se čárka nepíše.

3 pasu - Pavla pasu - Pavla | E-mail | Web | 22. května 2007 v 20:35 | Reagovat

diky za upozorneni

4 M. M. | E-mail | 31. července 2007 v 15:54 | Reagovat

hele lidi nehádejte se kvůli gramatice nejsme na hodině češtiny a jinak samozřejmě úžasná kapča

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama