3. kapitola

21. února 2007 v 23:18 | Pasu - Pavla |  Harry Potter a Poslední potomek
"Harry jak jsi se měl u naší tety Petunie? pravdu. Sirius něco naznačoval, ale chci to slyšet od tebe"
"Jane, jak bych to řekl, byl jsem tam jako obtížný hmyz, kterého se nemohli zbavit, ale svým způsobem myslím, že mě měla ráda" odpověděl zamyšleně Harry a dodal, "měli by jsme jít do postelí nebo ráno nevstaneme"
popřáli si dobrou noc a během chvíle usnuli.
Zdálo se mu, že spí pouze chviličku, když ho někdo vzbudil studenou vodou. Harry se oklepal a uslyšel vedle sebe dušený smích. "Moc vtipný, proč mě prosímtě budíš tak brzo?"
"Jdeme cvičit"
"Cože? Kolik je hodin?"
"Půl šesté, tak už vztávej tvým kamarádům by se určitě nelíbilo, kdyby věděli, že tě budu učit kouzla nejvyšší černé magie. nemyslíš? Dělej čekám na tebe dole."
"No jo vždyť už vztávám" zamumlal Harry a začal se oblékat. Opatrně za sebou zavřel dveře, aby někoho nevzbudil.Seběhl dolů do kuchyně kde na něj čekala snídaněv podobě cornflake a džbánku mléka. "Siriusi dáš si se mnou? je toho dost pro oba" řekl ironicky při pohledu na množství.
"Jestli nechceš jíst nejez, možná to bude i lepší. Z některých věcí, které tě budu učit se ti bude zvedat žaludek." řekl trochu trpitelsky Sirius. "Přijď do knihovny buď hned nebo až se najíš."
"Promiň Siriusi, že jsem na tebe tak vylít. a po tom co jsi mi řekl radši snídat nebudu. Pojďme radši hned."nenechal seprosit chlapec.
V knihovně se prosadili na Harrym vykouzlená křesla a Sirius začal mluvit "Nejdříve tě naučím pár ochraných štítů, kleteb a pak postupně přejdeme k ovládání mysli svojí i někoho jiného bez kletby Imperius a možná pokud to zvládnem nejvyšší černou magii to jest moc elementů, avšak na tuto moc musíš zesílit i fyzicky a složit zkoušky. Nevím jestli k nim budeš připuštěn." Sirius se maličko zamyslel a pokračoval. "Galento první štít je podobný těm, kterým se učí v Bradavicích, jen je neviditelný a dá se použín jen neverbálně, což je jeho výhoda i nevýhoda. Je dobré ho použ už před soubojem. projdou jimi složitější ktetby to znamená i zakázané. Takže ho zkusíme, základey pokud vím znáš, tak já na tebe pošlu bolákové kouzlo, tak teď."
Sirius použil zaklínadlo, které se od štítu odrazilo a vrazilo do Siriuse takovou silou, že ho to odmrštilo na druhou stranu knihovny a spoustou boláků po celém těle. Než k němu Harry došel , začal pomalu přicházet k sobě. Harry odvolal kouzlo a přivolal sklenici vody a Sirius po chvíli řekl.
"Nečekal jsem, že se ti to povede napoprvé, ale pokus se příště ten štít malinko krotit, za chvíli bych to nemusel přežít. Takže za odměnu, že ti to tak šlo zkusíme trochu silnější a těžší štít Marlento. Ten už se dá neverbálně dá použít minimálně, protože je ho docela těžké udržet. Má znovu podobné vlastnosti jen s lepšími krycími vlastnosti, to znamená, že ú´točních je jím malinko zmaten. Tak začnem 3, 2, 1 TEEEEEĎĎĎĎ!" zařval Sirius a s těmito slovy vyslal na Harryho znovu bolákové kouzlo a tentokrát neminulo určený cíl, i když v menším rozsahu než předtím Siruse.
"Zatím se ti to úplně nepovedlo, ale budeme to dál zkoušet. Zkusíme to teď nebo zachvíli?"
"Radši teď pak už bych na to nemusel mít odvahu."
"Tak jo jdeme na to 3, 2, 1 TEĎ!" zařval SIrius a opět vyslal bolákové kouzlo a tentokrát se netrefil do Harryho, ale zasáhl sloupec knih vedle něj. "Výborně, nečekal jsem, že se ti bude tak dařit, a jestli chceš můžeme zkusit, ten nejtěžší štít , kterým by při správném provedení neměli projít žádné kletby kromě Avady kedavry, je to čtít Parlento a dá se použít verbálně i neverbálně."
"Zkusíme to "
"Tak dobře. 3, 2, 1, TEĎĎ!"
Harry zařval "PARLENTOOOOOOO" a během vteřiny viseli Harry i Sírius každý za jednu nohu pověšeni ve vzduchu.
"Dobře Harry vidíš, docela se ti to povedlo, štítem neprošla celá kletba, ale jenom její část. Chceš to zkusit ještě jednou?"
"Siriusi, abych byl upřímný, tak už jsem úplně grogy."
"Tak pojď jdem se najíst a pak přijdete s Jane a Samanthou zkoušet kouzla Nebelvíru a po svačině půjdem zkoušet kouzla Havraspáru."
"Siriusi můžu se tě na něco zeptat?"
"Jistě ptej se." Odpověděl Sírius.
"Myslíš, že bych měl nastoupil do Bradavic do 7. ročníku spolu s Jane, Ginny, Ronem a Hermionou?"
"Harry, odpovím ti otázkou:ptal by ses mě, kdybys pochyboval, že by bylo dobré abyste školu dokončili? A pokud ti MacGonagalová dá povolení opouštět školu, není co řešit ne?"
"Díky Siriusi to jsem potřeboval slyšet" řekl Harry a začal se zvedat k odchodu.
"A Harry myslím, že bys měl překonat svůj strach a vrátit se k Ginny, takhle jste nešťastní oba. Nemyslíš si , že kdyby ses s ní nerozešel byla by ve stejném nebezpečí než teď? Ten zrádce Snape Voldymu stejně už řekl že jste spolu chodili. I tak už ji proti tobě už jednou použil a to byla jen sestra tvého kamaráda. Když spolu budete chodit, bude to lepší nemyslíš?" konstatoval Sirius.
A Harry odpověděl "Asi… asi máš pravdu , ale odpustí mi, že jsem ji opustil?"
"No to se jí budeš muset zeptat sám."
Sešli do kuchyně, kde snídala Jane s Ginny míchaná vajíčka. Harry pozdravil Jane i Ginny a zeptal se: " Jak jste se vyspaly?"
Jane odpověděla:"Docela dobře, ale maličko mě bolí hlava z těch informací, co jsem včera dozvěděli." Ginny mlčela.
Harry se po chvíli sbírání odvahy zeptal "Ginny, nechtěla by jsi jít se mnou nakrmit Klofana?" Ginny jen přikývla.
Přišli nahoru do komnaty, kde trávil Klofan své chvíle a poklonily se mu, Harry k němu přistoupil a začal ho rozpačitě hladit. Pak jen řekl "Ginny, přemýšlel jsem o nás a myslím že bychom se, teda pokud chceš k sobě vrátit."
"Harry od začátku prázdnin nečekám nic jiného, než jestli ti to dojde, že to tvoje věčné obětování není k ničemu."
"Miluju tě i když jsem se snažil zapomenout, nejde to." (Co by se teď mělo stát, náký návrhy? Pozn. Autorky)
Skočili si do náruče a vášnivě se políbili.
"Teď už mě neopustíš. Myslím, že kdyby jo tak tě už uškrtim a ušetřím Voldemortoi práci." Zasmála se Ginny.
Ruku v ruce šli do kuchyně, kde Samantha uklízela nádobí po snídani a prohodila směrem k Harrymu. "Dneska je první schůzka Řádu , které se můžete ty, Jane, Fred, Hermiona, George a Ron zúčastnit."
"A já?" zeptala se Ginny."
"Ty se musíš domluvit s mamkou. A zatím si přečtěte tenhle dopis, nechal ho u mě pro vás táta. Ginny svolej prosím všechny do knihovny. Kdyby byly nějaké problémy s Fredem a Georgem stačí tu jen jeden asi tam pro ně taky něco bude a když ne tak s nimi chci mluvit já.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačenka Kačenka | 29. března 2007 v 16:59 | Reagovat

já jen takovou hnidopišskou poznámku- groggy se píše se dvěma g...

2 smaily_l smaily_l | 8. května 2007 v 15:44 | Reagovat

nn to neni pravda grogy je správně...

3 jana jana | 11. května 2007 v 18:58 | Reagovat

dík za ginny a harryho

4 }{@jny }{@jny | E-mail | 4. června 2007 v 16:58 | Reagovat

Good povidka, ale prosim vas nema někdo adresu na povidku kde se Harry dostane do doby Salazara, Nebelvira atd.??? Chvili se tam uci a pak se dostane zpátky mám to rozečtené a zapomněl jsem si ulozit adresu díky moc (Pište pls na mail)

5 M. M. | E-mail | 31. července 2007 v 15:29 | Reagovat

stejně jako předešlé kapitoly je to prostě super :)

6 Anči Anči | Web | 21. srpna 2007 v 10:45 | Reagovat

Super jdu na další!

7 Beltrix Beltrix | Web | 31. prosince 2011 v 13:17 | Reagovat

Sirius je tvrdý učitel ;) Ale jinak super ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama