2. kapitola

21. února 2007 v 23:17 | Pasu - Pavla |  Harry Potter a Poslední potomek
Ráno všechny vzbudila paní Weasleyová už za svítání a řekla, že se přesunou do hlavního štábu, neboť se chystá útok smrtijedů a Doupě není na takový nápor kouzelníků stavěné. V rychlosti si zabalili a došli na dvůr, odkud se přemístili na Grimmauldovo náměstí 12.
Ihned se rozkřičela paní Blacková: "Vy zrádci vlastní krve, vy vyvrhelové společnosti." Než se jí podařilo Lupinovi s Tonksovou zatáhnout.
"Harry, máš tady návštěvu, která tě určitě potěší a možná i trochu zaskočí" pověděl Lupin a chytil Tonksovou kolem pasu. "Pojďte se najíst, je připravená snídaně." Jakmile uviděla pohled paní Weasleyové rychle dodala: "Ale já ji nedělala, dělala ji Samantha." Harry se zarazil a vyhrkl:
"Tak to je tady i Sirius a-" sevřelo se mu hrdlo "moje sestra?" Tonksová zaraženě odpověděla
"Ano, je. Čekají na tebe v kuchyni."
Harry se rozeběhl a přede dveřmi se zastavil. "Vážně tam jsou? Nedělali jste si legraci?"
"Jdi a podívej se sám."pobídl ho Lupin.
Harry opatrně otevřel dveře a uviděl Siriuse v plné síle, jak si povídal s dívkou, která měla stejně černé vlasy, ovšem v malinko neposlušném uzlu, a s nádhernými smaragdováma očima. Jakmile si Harryho všimli, spontálně se k němu rozeběhla a pevně ho objala. Harry byl malinkou chviličku rozpačitý, ale potom jí objetí oplatil. Oba ruku v ruce došli ke stolu a Sirius začal vyprávět:
"Asi by jsi rád věděl, jak to, že jsem tady. Já ti všechno vysvětlím, ale neskákej mi prosím do řeči. Jak jsem spadl za ten závoj, tak se začala moje duše oddělovat od těla, ale Brumbál poté co vyřešil vše s tebou a Popletalem, pozměnil trochu vyhledávací kouzlo a přivolal mě zpět. Zavedl mě k Samanthě a tvé sestře - Tam jsem ležel tři měsíce mezi životem a smrtí, protože cesta k nim mě hrozně vyčerpala. Nemohli jsme ti dát vědět, protožě Voldemort by toho využil a doopravdy by mě zabil. A taky jsem byl v domě s tvojí "neexistující" sestrou."ukončil svůj monolog Sirius a než stačil znovu začít navázala na něj Samantha...
"Jane tě chtěla vidět už, než jsi měl nastoupit do Bradavic, ovšem věděli jsme, že Voldemort začíná sílit a nebylo by to tedy bezpečné, a tak místo do Bradavic nastoupila do Krásnohůlek. Bylo domluveno, že přijede na turnaj tří kouzelníků až se vyberou šampioni a Brumbál by ti ji představil. Když tě ovšem vybral ohnivý pohár jako čtvrtého šampiona, tak jsem od toho plánu museli odstoupit." Po chvíli se zastavila, jako by chtěla něco dodat, ale Jane se chopila slova.
"Chtěla jsem tě poznat, protože jsem se dozvěděla o tom, že mám bratra už v šesti letech a já nevěděla co si o tom mám myslet. Na jednu stranu jsem byla ráda, nadruhou jsem neměla tušení, jestli to co píšou noviny je pravda a ty nejsi nafoukaný jak starý páprda." po těchto slovech se Harry rozesmál a odpověděl:
"Doufám, že nafoukaný páprda nejsem, ale to by ti museli říct Hermiona s Ronem. Kde vůbec jsou?!" V tom se otevřeli dveře a v nich stáli, no stáli je silné slovo, spíše se rozplácli, Hermiona, Ron a Ginny s ultradlouhýma ušima v uších a zaraženě se usmívali. Do všeobecného smíchu je Harry představil Jane.
"Moji nejlepší kamarádi Hermiona Grangerová, Ron Weasley a jeho sestra Ginny. Jak vidím tak jste tak jste všechno slyšeli. Tak jsem nebo nejsem páprda?"
"Nooooooooo, Jane, promiň, můžem ti tykat?" Jane hlavou přitakala a Ron pokračoval. "Takže Jane abys věděla, někdy se tak začíná chovat." prásknul, ale byl přerušen Hermionou:
"Ale povětšinou se to dá vydržet." Když zachytila Harryho pohled, dodala." Ne opravdu není nafoukanej, spíš naopak." Zasmála se Hermiona a s ní všichni okolo s ní.
"Harry můžeš jít prosím se mnou nahoru do knihovny?" zeptal se Sirius a aniž by čekal na odpověď, vzal ho za ruku, ale u dveří se zarazil a dodal: "Jane pojď prosím s námi a ty taky Samantho, asi víš co jim chci říct a pravděpodobně bych to sám nezvládl."
Jakmile došli do knihovny poprosil Sirius Samanthu, aby vykouzlila 4 židle. Samantha mávla hůlkou, křesla se objevila a všichni se posadili.
Sirius se dal do vyprávění. "Váš otec James byl velice mocný, i když ne tolik jako Voldemort, ovládal takzvanou bílou magii a kouzla nejmocnější, protože byl přímí potomek Godrika Nebelvíra a aby lépe ochraňoval vás a Lili, tak jste se odstěhovali do Godrikova dolu, kde se narodil a žil Godrik, ovšem jak víte nestačilo ani Fidelovo zaklínadlo ani rodová kouzla dědiců. Vy dva, ale máte moc Voldemorta porazit, aby bylo méně mrtvých než kdyby ho přemohl jen Harry. V tobě Jane se mísí krev dvou zakladatelů: Godrika Nebelvíra a Roweny z Havraspáru a ty Harry máš navíc moc Zmijozela."
"Ale Siriusi, maminka byla přece z mudlovské rodiny, tak od koho máme tu krev Roweny? Když jsi říkal, že táta byl jen Nebelvírův dědic?" zeptala se Jane překvapeně.
"A i kdyby byla, proč ji moudrý klobouk poslal do nebelvíru a ne do havraspáru? Vždyť u ní musel najít vlastnosti Roweny, ne?" doplnil ji hned, jako správné dvojče, Harry.
"To je sice pravda, ale já se tě zeptám taky otázkou, kam tě chtěl poslat moudrý klobouk?"
" No do zmijozelu, ale já tam nechtěl tak mě poslal do nebelvíru." náhle se mu rozzářili oči. "už to chápu, moudrý klobouk zařazuje i podle přesvědčení, ne jen podle schopností a maminčino přesvědčení bylo, stejně jako u mě silnější, než schopnosti, je to tak?"
"Ano, přesně." odpověděla místo Siriuse Samantha.
"Ale ještě jste nám neodpověděli na tu otázku. Maminka byla mudla, jak to, že je Havraspárskou dědičkou?"
"Není pravda, to že byla mudla, její otec byl kouzelník, zamiloval se do mudlovské dívky, a protože nechtěl aby ho opustila, tak jí to nikdy neřekl a doma kouzla nepoužíval. Ani nepracoval v kouzelnickém světě, ale na mudlovském oddělení policie. I když to taky není pravda, pracoval na oddělení které bylo spravované kouzelníky. Byl rád, že aspoň jedno dítě se narodilo s kouzelnými schopnostmi a byl velmi překvapen, že nebyla zařazena do Havraspáru. Své dceři, tedy Lily, řekl tuto skutečnost o jejích sednáctých narozeninách. A začal ji učit kouzla předků." povzdychl si a pokračoval dál. "I vy by ste se je měli začít učit, když tu ale vaši ročiče nejsou, aby vám je ukázali, a proto vás bude učit Samantha kouzla Nebelvíru, já Harryho kouzla zmijozelu a oba se vás budeme snažit naučit kouzla havraspáru."
"Proč nás nebudeš učit i kouzla nebelvíru?" zeptala se Jane Siriuse.
"Jane, zapomněla jsi na to, že moje rodina lpěla na černé magii podobně jako Voldemort, vedli mě k tomu abych se stal jeho poskokem." odpověděl Sirius a posmutněle dodal. "A navíc Samantha je stejně jako vy nebelvírským dědicem, byla to Jamesova mladší sestra, vaše teta, a Brumbál byl váš dědeček. Harry hlavně se mě ani Samanthy neptej, proč jsi musel vyrůstat u mudlů, prostě to ber jako nutný fakt někdy ti to vysvětlíme."
"Zítra začneme s lekcemi, těď je už ale pozdě, tak běžte spát, i když si myslím, že si budete povídat bůh ví jak dlouho. A ještě něco: Dneska spíte všichni v tom pokoji, kde jsi spal minulí rok s Ronem. Pokoje holek se musí přestavět a ňák jsme to nestihli dneska. Doufám, že ti to nevadí."
"Ne, vůbec" chytil Jane za ruku a řekl: "pojď."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petra Petra | E-mail | Web | 15. března 2007 v 15:25 | Reagovat

Super mám první komentář.Je to hustý,tolik novejch informací vůbec z toho nemůžu,Harry má sestru,Lily je dědičkou Havraspáru s James Nebelvíru,Brumbál je Harryho dědeček a Sirius žije.Tak to je krutý. Samý dobrý zprávy.

2 necro necro | E-mail | 24. března 2007 v 23:40 | Reagovat

no je to dobry ale kdyz chces psat povidky nauc se pouzivat i/y ... ale jinak je to dobry,sice dost absurdni,ale ujde...brumbal harryho dedecek,no lol:D

3 Kačenka Kačenka | 29. března 2007 v 16:30 | Reagovat

děsně se mi zalíbil nápad že se Godrik Nebelvír narodil v Godrikově dole, je to takový že by to někoho mohlo už napadnout při čtení knížek od Rowlingový, ale mě to nenapadlo a teď mi to příde chytrý!

4 šarlot šarlot | Web | 5. května 2007 v 14:48 | Reagovat

no já z toho nemůžu, tolik info, to moje hlava asi nerozdejchá.Jinak to byla super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5 Peťka Peťka | 11. července 2007 v 17:47 | Reagovat

týýýjo tak to je dobrý.. čtu to jedním dechem...

6 M. M. | E-mail | 31. července 2007 v 15:19 | Reagovat

takže můj komentář zní skvělýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý :)

7 Beltrix Beltrix | Web | 31. prosince 2011 v 13:08 | Reagovat

Až moooc novejch informací ;) Ale je to úžasnej námět ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama