1. Kapitola

21. února 2007 v 23:15 | Pasu - Pavla |  Harry Potter a Poslední potomek
Na astronomické věži přistála dvě košťata. Jeden kouzelník, ten mladší se vydal pod neviditelným pláštěm najít pomoc. Je náhle zmrazen. Přibíhá Draco Malfoy chvíli mluví nemá se k vyřknutí zakázané kletby náhle se rozlétí dveře a v nich tucet smrtijedů a ten zrádce Snape. Vysílá kletbu Avada Kedavra. Né Brumbál nemůže zemřít nééééééééééééé.
"Harry, vztávej Harry to se ti jenom něco zdálo. Mamka nás volá na snídani a chce abyste ty, Ron a Hermiona připravili stoly na tu dnešní svatbu," vychrlila na Harryho půvabná rudovláska. "To se už Hermiona vrátila?" vykřikl překvapený chlapce.
"Jo, přemístila se už včera pozdě v noci." usmála se.
"Ginny, mohla bys na chvíli odejít?"
"Co za to" usmála se.
"Ginny!"
"No vždyť už jdu."
Chlapec, který zůstal na živu se začal oblékat, a když už chtěl odejít někdo prudce vrazil do dveří, které ho odhodily doprostřed místnosti. Z pozadveří se oběvila hnědá hlava s hustými vlasy a omluvným úsměvem.
"Hermiono nemůžeš aspoň chvilku dávat pozor?"
"Je promiň Harry, právě nám přišli dopisy ze školy, že se znovu otvírá a já mám takovou radost" když zachytila jeho pohled ihned dodala, "Já vím, že tam s největší pravděpodobností chodit nebudeme, ale jsem ráda kvůli těm ostatním, kteří mají zájem¨. A pojď už dole na nás čeká snídaně a jestli si nepospíšíme tak nám to Ron všechno sní a abych nezapomněla, ráda tě vidím." usmála se.
"Já tebe taky, půjdeme ? mám příšerný hlad!
Sešli do kuchyně, kde paní Weaslwyová připravovala snídani. Ron, který se ládoval u stolu zahuhlal "hahoj, hak hi he hyshal?"
"Díky docela dobře, dobré ráno."
Paní Weasleyová je zahrnula ke stolu a rozdávala pokyny. "Vy tři půjdete postavit stoly venku a pomůžete co bude třeba. " Ale já ještě nemůži kouzlit." řekl nešťastně Harry.
"Můžeš tady se to nepozná a navíc ti Brumbál než zemřel zařídil na odboru výjimku." začala povykládal ovšem pokračovala dál." V deset musí být vše v pořádku. A v jedenáct začíná svatba, takže se půjdete převléknout
S odbíjením jedenácté přiváděla paní Weasleyová svého nejstaršího syna, i když ještě trochu zesláblého po té nehodě. Zanedlouho se otevřeli dveře a zahrada oněmněla úžasem. Pan Delacour přiváděl svou dceru v nádherných šatech a překrásnou čelenkou od tety Muriel.
Svatba i hostina po ní se odbyla v poklidu, dostavil se dokonce Percy, i když se zdrželasi 20 minut a přesto se stihl pohádat se všemi bratry ženicha nevijímaje. Jinak se všichni veselili a do postelí se dostali za svítání.
Tři dny poté se Harry vzbudil okolo půl desáté a jako každý den se vydal do kuchyně a tam ho čekalo překvapení. Celá Weasleyovic rodina rozrostlá o Fleur a bez Percyho stála pod obřím nápisem VŠECHNO NEJLEPŠÍ HARRY! a před sebou měli veliký dort se stejným nápisem. Harry si konečně uvědomil, že na své narozeniny zapomněl jako na smrt. "Tak to jsem nečekal." řekl překvapeně, ale to už se k němu všichni hrnuli, aby mu poblahopřáli a dali své dárky. Od hermiony dostal knížku s mocnými kouzly černé a bílé magie, Ron mu dal Velký almanach bojových kouzel. Fred s Georgem plný kouzelný pytel zboží z kratochvilných kouzelných kejklý. Bill a Fleur nové neviditelné pouzdro na hůlku. Paní Weasleová plnou krabici cukroví a pravý weasleyovský svetr, tentokrát modré barvy a s velkým H na prsou, a Charley 3 páry dračích rukavic.
V pozdním odpoledni přišli další dárky od Remuse a Tonksové učebnice obrany černé magie a černé magie pro bystrozory. A Moody velkou stříbrnou dýku s kouzelnými schopnostmi.
Když už se chystali spát, přiletěl ještě jeden výr, který nesl psaní a objemný balík. Rozdělal balíček a v něm byla Brumbálova myslánka se 3 lahvičkami a nějaký list papíru. Galeonem BA zavolal Hermionu. Zanedlouho se s dvojím prásknutím objevila vchlapeckém pokoji spolu s Ginny. "tak co máte, že by to nepočkalo do rána."
"Koukej co mi přišlo" a ukázal na myslánku a teprve potom si všiml Ginny. "Ginny odejdi prosím." Ginny se ohradila " Já chci jít s vámi nevrátím se do školy bez vás a chci vidět všechno" nikdo ze trojice se jí nedovolil odporovat.
Harry otevřel přiložený dopis a četl:
Milý Harry,
pokud čteš tento dopis znamená to, že jsem po smrti a musím ti říct proč jsem tento dopis napsal, podívej se na ty 3 vzpomínky myslím, že ti objasní spoustu tvých otázek.
Albus Brumbál
PS Zítra čekej návštěvu.
"Návštěvu? Jakou návštěvu?" otázal se Ron. "Možná to bude v jedné z těch vzpomínek" odpověděla Hermiona a s těmito slovy nalila do myslánky lahvičku s číslem jedna. Všichni čtyři zabořili své hůlky do hmoty v myslánce a propadli se do vzpomínky.
Před nimi se objevil Brumbál a Harryho rodiče ovšem James držel jedno miminko a Lili druhé. Brumbál promluvil velice ustaraně."Musíte se rozhodnout, které miminko dáte do opatrování, nemůžete tu mít obě zvlášť, když po jednom z nich jde Voldemort. Koho dáte do opatrování Jane nebo Harryho?" James značně zbledl.
"Albusy to nemůžeš myslet vážně, vzdát se jednoho z našich malých uzlíčků?" řekl nešťastně.
"Bohužel myslím , že vám pak budu muset vymazat paměť, abyste vaše děti uchránili a nic nemohli vyzradit a budete si myslet, že jste meli jenom jedno dítě.
"U koho bude v opatrování Brumbále?" povzlikla ustrašená Lili. " U mé dcery Samanthy, tam ho nikdo nebude hledat. "
"Jak myslíš" podívala se na Jamese a pokračovala "Dáme k Samanthe do opatrování Jane je menší a mladší, ale doufám, že se nic nestane."smutně se podívala na Jamese a ten jen přikývl. podala Brumbálovy malou růžovou zavinovačku a poslušně si nechala změnit paměť stejně jako James. "Je tu ještě něco, Fidelovo zaklínadlo, koho ustanovíte strážcem tajemství?" "Brumbále, ty i Sirius je napadnete hned myslím, že Peter může být ten pravý."
Vzpomínka je vrátila zpátky do reality. Harry se stále nemohl vzpamatovat z toho co právě slyšel, on má sestru a ještě k tomu dvojče, sestřičku Jane. "Tak to byla síla" řekl Ron. "To znamená, že ta návštěva zdřejmě bude tvá sestra." konstatovala Hermiona. Jen Ginny držela Harryho za ruku a mlčela. Harry bezeslova nalil do myslánky obsah lahvičky s číslem dvě a opět se ponořili do vzpomínky.
Opět se před nimi objevil Brumbál, tentokrát před nějakými dveřmi a zaklepal. Otevřela mu mladá žena a pozvala ho dál. Brumbál se posadil vedle postýlky kde spinkala asi roční holčička. Brumbál vypadal zničeně a taky si toho všimla ta mladá žena. "nevipadáš nejlépe, stalo se něco?" ptala se ustaraně. Voldemort zavraždil Potterovi, ale Harry přežil." odpověděl Brumbál.
"Přivedeš mi ho, nebo jsi vymyslel něco lepšího?"
"Nemůžu ti ho sem dát, jde po něm Voldemort a pokud se stalo to co se domnívám, že se stalo tak nemůže zůstat v kouzelnickém světě, dám ho do opatrování jeho tetě a strýci do Kvikálkova." "kdy myslíš, že by se mohli setkat, myslím Jane s Harrym?"
"Nevím, možná než nastoupí do Bradavic, možná až jim bude 17, nevím opravdu."
Opět je vzpomínka vrátila zpátky a Harry beze slova nalil třetí lahvičku do myslánky. a již po třetí se ponořili do vzpomínky.
Objevily se přede dveřmi a k Harryho úžasu i úžasu ostatních nebyl Brumbál sám, ale s člověkem, kterého by nikdo nečekal. Samantha otevřela a mladšího ze dvojice podepřela z druhé strany a spolu s otcem ho odnesli do pokoje. Dnes tam nestála postýlka, ale mladá dívka, měla stejné oči jako Harry a nebylo pochyb o jejich příbuzeneckém vztahu. Samantha se zeptala otce "Co se mu stalo? Vypadá jako by právě utekl hrobníkovy z lopaty. " zasmála se, ale pak si uvědomila, že na tomto tvrzení něco bude.
"Samantho, nech prosím u sebe Siriuse dokud to bude třeba."
"Ano, jistě a řeknete mi co se stalo? Podle věštce si mrtvý."
"taky bych byl kdyby mě tvůj otec nevytáhl, ale málem bylo pozdě už jsem začal opouštět svoje tělo. Jak se daří Harrymu?"
"Nese to těžce, ale snad to nebude dlouho trvat a opět se setkáte."
"Jak se cítíš?" zeptala se Hermiona.
"Jak by ses cítila ty, kdyby ses dozvěděla, že je tvůj kmotr naživu a máš sestru, dokonce dvojče, které si v životě neviděla? Myslím si , že jsem šťastnej a zároveň nevím, co si mám myslet a proč mi to neřekli dřív"
Hermiona se zatvářila trošku provinile a Ron konstatoval, že by mohli jít spát a Ginny se pokusila Harryho políbit. Pak si ovšem uvědomila, že spolu už nechodí a odešla s mírnými potůčky slz do svého pokoje. Hermiona se otázala:" Kdy už konečně začnete chovatnormálně, ona miluje tebe, ty miluješji tak proč se k sobě nevrátíte?"
"Hermiono prosím, nemluv o tom, moc dobře to víš:" odvětil Harry. Po těch slovech se Hermiona vrátila sdo pokoje. Ron s Harrym jí popřálid obrou noc a sobě též a šli spát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 šarlot šarlot | Web | 5. května 2007 v 14:40 | Reagovat

myslím,že je to vcelku dobrý úvod, takže jdu na další kapču!

2 jirka jirka | 5. května 2007 v 19:02 | Reagovat

dobtý

3 tabby tabby | E-mail | Web | 9. května 2007 v 16:47 | Reagovat

ju je te dobry fakt

4 jana jana | 11. května 2007 v 18:06 | Reagovat

až na překlepy a to že herry a ginny spolu nechodí supr

5 Janisha Janisha | Web | 2. července 2007 v 20:00 | Reagovat

Hele takovej malej dotazík?=)Neměl tu čelenku od tý tetky dostat Bill?Protože ho přece pokousal Šedohřbet... Tak by jí měl mít on ne?Jinak s emi to moc líbí!Ale pozor na pravopis;)

6 pasu - Pavla pasu - Pavla | E-mail | Web | 8. července 2007 v 9:25 | Reagovat

nn tu mela dostat fleur na znameni usmireni s Molly

7 M. M. | E-mail | 31. července 2007 v 15:09 | Reagovat

no zatím nevím co si myslet ale na začátek je to dobrý i když úžasný to taky vystihuje :)

8 Heda Heda | 25. ledna 2008 v 20:09 | Reagovat

Je to velice dobrý.

9 Beltrix Beltrix | Web | 29. ledna 2011 v 18:52 | Reagovat

Dobrý až na ty chyby ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama